Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

РОБОТА З ПРЕЗЕНТАЦІЯМИ

Урок 22. ПЕРЕГЛЯДАЄМО ПРЕЗЕНТАЦІЮ

Цілі:

навчальна: формувати вміння переглядати презентацію; удосконалити вміння форматувати текстові і графічні об'єкти слайда, уміння додавати об'єкти до слайдів презентації; ознайомитися з видатними вченими-інформатиками та їх досягненнями;

розвивальна: розвивати уважність, память, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: закріплення вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення: середовище створення комп'ютерних презентацій PowerPoint.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів та обладнання до уроку.

3. Перевірка присутності учнів.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Продовж речення

— Презентація — це...

— Презентація та комп’ютерна презентація.

— Комп’ютерна презентація складається.

— Слайд може містити.

— Для додавання слайда потрібно.

— Текст на слайд додаємо так.

— Для повороту тексту на слайді.

— Для зміни кольору тексту потрібно.

— Для зміни розміру тексту потрібно.

— Для зміни накреслення тексту потрібно.

— Форматування тексту — це.

— Щоб вставити фотографію чи інше зображення з файла, потрібно.

— Для зміни розміру зображень треба.

— Для запуску презентації на демонстрування.

— Використання презентацій доцільно.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Ви навчилися додавати до слайдів текст та картинки, можете змінювати їх зовнішній вигляд. Сьогодні на уроці ми закріпимо ваші знання.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

Перегляд презентації.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Ми копали ямку. Води лили склянку.

Саджанця садили і його ростили.

Біля нього ми ходили, ми земельку розпушили.

Ти рости до неба, бо ж нам яблук треба.

Вітре, гілок не ламай, краще гусінь обмітай.

Яблуньку широку підстрижу щороку.

VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота з підручником: с. 103, запитання і завдання 5, 6.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткові завдання

1) Розставте між чотирма п’ятірками знаки +, -, *, / так, щоб вийшла правильна відповідь. 5 5 5 5 = 16.

Відповідь. 55/5 + 5 = 16.

2) 9-го лютого був вівторок. Який день тижня буде 25-го лютого? 3 березня?

4. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

1) С. 102, працюємо за комп’ютером.

2) Робота за комп’ютером за картками.

Учитель надає учням презентацію, у якій є титульний слайд та слайди з прізвищами видатних учених-інформатиків та їх досягненнями. Зі вказаної вчителем папки треба додати на слайди їх фотографії. Відформатувати презентацію так: заголовок слайда — прізвища вчених, нижче фото (однакового розміру, з білою рамкою), нижче — текст про досягнення. Змінити колір, шрифт та розмір шрифту (вказується вчителем).

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Очі треба нам здорові, щоб світ дивиться кольоровий!

Подивились вправо, вліво, вгору, вниз, собі на ніс!

Знову вправо, знову вліво і покліпали очима!

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

1. Перегляд та визначення кращих робіт

2. Фронтальне опитування

1) Що робили на уроці?

2) Чого навчились під час роботи за комп’ютером?

3) Що сподобалось на уроці?

4) Що було важко на уроці?

5) Як переглянути презентацію?

6) Як видалити слайд?

7) Як поміняти слайди місцями?

ІX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити