Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

АЛГОРИТМИ І ВИКОНАВЦІ

Урок 24. КОМАНДИ І ВИКОНАВЦІ

Цілі:

навчальна: відновити знання про алгоритми, виконавців та їх систему команд; формувати вміння виконувати команди за алгоритмом;

розвивальна: розвивати пам'ять, увагу, мовлення, алгоритмічне та логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: вивчення нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник, презентація з теми.

Програмне забезпечення: середовище електронного виконавця Скретч.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів та обладнання до уроку.

3. Перевірка присутності учнів.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Графічний диктант

Проведи лінію у вказаному напрямку на необхідну кількість клітинок.

— Що це може бути за ключик? Від чого?

— Що ви робили під час диктанту? (Виконували команди.)

— Як ми з вами називали тих, хто виконував команди? (Виконавці.)

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Ви знайомі з цими поняттями з 2-го класу. Сьогодні ми знову поговоримо про виконавців та їх команди, які складаються в алгоритми.

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1 Хто такі виконавці (повторення).

2. Команди виконавців.

3. Система команди виконавця.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Учитель пропонує учням бути виконавцями та показати дії тваринок: як умивається котик, собака вихляє хвостиком, повзе змійка, літає ластівка, плаває жабка, стрибає заєць, ходить ведмежа тощо.

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота за підручником: с. 114, запитання і завдання 2, 3, 5, 6.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткові завдання

1) Розфарбуй парасольки так, щоб велика парасолька була між зеленою та червоною, а червона — поруч із жовтою. Склади алгоритм виконання дій (усно).

2) Діти вирушили в похід уранці у вівторок, а повернулися наступного тижня в середу ввечері. Скільки днів вони були в поході?

3) Склади алгоритм приготування улюбленої страви.

4. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

1) Робота з середовищем електронного виконавця. Пригадаємо інтерфейс програми Скретч.

2) С. 112-114, працюємо за комп’ютерами.

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Очима швидко обертаймо, головою не хитаймо.

Ліворуч — раз, два, три, чотири. Праворуч — стільки ж повторили.

По колу очі обертаймо і все навколо розглядаймо.

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Фронтальне опитування

1. Що вивчили на уроці?

2. Хто такі виконавці?

3. Хто може бути виконавцями?

4. Чого навчились під час роботи за комп’ютером?

5. Що сподобалось на уроці?

6. Що було важко на уроці?

ІX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити