Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015
ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 2 КЛАС
Урок 1. ЗНОВУ В КОМП'ЮТЕРНОМУ КАБІНЕТІ
Цілі:
навчальна: повторити правила поведінки в комп'ютерному кабінеті; повторити види сучасних комп'ютерів, пристрої, з яких складається комп'ютер, та їх застосування; пригадати алгоритм ввімкнення та вимкнення комп'ютера та правила запуску програми;
розвивальна: розвивати уважність, пам'ять, логічне мислення, зв'язне мовлення, зацікавленість предметом «Інформатика»;
виховна: виховувати відповідальність, самостійність, уміння узагальнювати, міркувати; підвищувати інформаційну культуру учнів.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, плакати «Правила поведінки в комп'ютерному кабінеті», мультимедійна дошка, презентації «Як поводитись у кабінеті інформатики».
Програмне забезпечення: Tux Paint.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
1. Привітання.
2. Повторення правил з техніки безпеки в комп’ютерному кабінеті.
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Робота в парах
Пройдіть по мотузці, зберіть частини прислів’я та прочитайте його з кінця на початок.
(!енкин алис і момузор дереП)
Відповідь. Прислів’я «Перед розумом і сила никне».
Розгадайте кросворд
Відповідь. 1. Колобок. 2. Ведмідь. 3. Незнайко. 4. Попелюшка. 5. Джеррі. 6. Вовк. 7. Маша.
Ключове слово — БЕЗПЕКА.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра «Снігова куля»
Учитель пропонує учням назвати, які бувають комп’ютери. Наприклад: перший учень називає стаціонарний комп’ютер; другий — стаціонарний комп’ютер, ноутбук; третій — стаціонарний комп’ютер, ноутбук, кишеньковий комп’ютер. Таку саму гру можна провести, пригадуючи основні пристрої комп’ютера.
ІV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ (З ДЕМОНСТРУВАННЯМ)
План повторення теми
1. Повторення правил з техніки безпеки.
2. Ознайомлення з підручником «Сходинки до інформатики. 3 клас».
3. Види сучасних комп’ютерів.
4. Пристрої, з яких складається комп’ютер.
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Встало вранці ясне сонце, зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися, за промінчики взялися.
Будем дружно присідати, сонечко розвеселяти.
Встали — сіли, встали — сіли, от уже й розвеселили,
Нумо всі, нумо всі потанцюймо по росі!
VІ. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ
1. Робота з підручником: с. 10, запитання і завдання: 4-6.
2. Робота з додатковим матеріалом:
3. Додаткові завдання
Назвіть зайве слово. Поясніть, чому воно зайве.
Принтер, сканер, монітор, колонки.
Сканер, клавіатура, мікрофон, монітор.
Мікрофон, монітор, миша, принтер.
4. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки
1) Ввімкніть комп’ютер.
2) Знайдіть значок програми Tux Paint та запустіть програму.
3) Виконайте практичне завдання з підручника на с. 9.
4) Вимкніть комп’ютер.
VІІ. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ
Кажуть очі, що втомились, в монітор вони дивились.
Я очам допоможу, вліво, вправо поводжу,
Потім проведу по колу — будуть очі всі здорові!
Учні виконують тільки рухи очима вправо та вліво, не рухаючи головою.
VIІІ. ПІДСУМКИ УРОКУ
Закінчіть речення.
— Сьогодні на уроці я пригадав...
— Було важко.
— Я зрозумів, що.
ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ