Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

АЛГОРИТМИ І ВИКОНАВЦІ

Урок 28. АЛГОРИТМІЧНА МОЗАЇКА

Цілі:

навчальна: закріпити навички створення та виконання алгоритмів; продовжити ознайомлення з прикладами алгоритмів у повсякденному житті;

розвивальна: розвивати пам'ять, увагу, мовлення, логічне та алгоритмічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: закріплення нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник, презентація з теми.

Програмне забезпечення: середовище електронного виконавця Скретч.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів та обладнання до уроку.

3. Перевірка присутності учнів.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота в парах

Виконайте завдання за алгоритмом та зафарбуйте відповідні рисунки.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— У житті ми дуже часто користуємось алгоритмами, як, наприклад, у попередньому завданні. Сьогодні на уроці ми з вами навчимось складати алгоритми для різних життєвих ситуацій.

ІV. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

План повторення теми

1. Алгоритм «Діставання меду з вулика».

2.Алгоритм «Морозиво».

3. Алгоритм «Збирання до школи».

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Ми, як зайчики маленькі, пострибаєм на лужку;

Як метелики гарненькі, політаєм по кружку.

І до сонця рученята тягнугь, тягнуть всі малята.

Раптом хмарка наступила, дощиком нас пригостила:

Кап-кап-кап-кап! Кап-кап-кап-кап! Скільки всього крапельок? (8)

VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота з підручником: с. 137, запитання і завдання 1, 2.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткові завдання

1) Складіть математичну модель задачі. Одного разу Іван-царевич бився зі Змієм-Гориничем. Зрубав Іван-царевич у Змія половину всіх його голів, а в нього виросло ще три голови. Вдруге зрубав Іван-царевич змію 5 голів, а виросло ще 4 голови. Зібрав Іван-царевич останні сили та зрубав Змію 6 голів, що залишилися, й переміг Змія-Горинича. Скільки голів було у Змія-Горинича на початку битви?

Відповідь. Було 8 голів.

2) Фокус «Відгадування задуманої дати»

Дітям пропонують задумати пам’ятну дату (число й місяць), а потім виконати такі обчислення: помножити номер місяця на 5; додати до добутку 6; помножити результат на 4; додати до отриманої відповіді 9; помножити результат на 5; додати до результату число задуманої дати; додати до цієї суми 700; результат зменшити на 865. В отриманому числі перша цифра (або дві перші цифри) — це номер місяця, а дві останні цифри — число дати.

3) Придумайте власного Виконавця та його систему команд.

4. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

С. 136-137, працюємо за комп’ютером.

VІІ. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Нумо, хлопці і дівчата, всі сідайте, будем грати.

Очима намалюйте «5», — ось так розпочали ми грать.

Очима намалюйте «8», щоб очі відпочили зовсім.

І наостанок намалюйте коло, щоб ваші очі були вже здорові!

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Фронтальне опитування

1. Що вивчили на уроці?

2. Наведіть приклади використання алгоритмів у повсякденному житті.

3. Чого навчились під час роботи за комп’ютером?

4. Як вибрати фон сцени для виконавця?

5. Що сподобалось на уроці?

6. Що було важко на уроці?

ІX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити