Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

СТВОРЕННЯ ПРОЕКТІВ

Урок 29. НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «КЛУМБА НАШОЇ МРІЇ»

Цілі:

навчальна: сформулювати поняття навчального проекту та його основних етапів; формувати вміння визначати мету та завдання проекту;

розвивальна: розвивати уважність, пам'ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення:

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів та обладнання до уроку.

3. Перевірка присутності учнів.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота в парах

Розгадайте кросворд та визначте ключове слово.

Відповідь. Проект.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Вам знайоме слово «проект», «проектувати»? Що воно означає?

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1. Поняття проекту.

2. Мета та завдання проекту.

3. Етапи проекту на прикладі проекту «Клумба нашої мрії».

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Ми писали, ми трудились, наші ручки вже стомились.

А щоб гарно написати, треба пальці розім’яти.

Руки кілька раз тряхнемо і писати знов почнемо.

Відпочивши, дружно враз приступив до праці клас!

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота з підручником: с. 144, запитання і завдання 1, 3.

2. Робота з проектом

Учитель об’єднує учнів у групи. Учні визначають завдання та мету проекту і розподіляють обов’язки.

3. Робота з додатковим матеріалом

4. Додаткові завдання

1) Задача на увагу. Порахуйте, скільки рибок з’їв на обід котик.

2) Навколо квітника квадратної форми потрібно розташувати 14 камінців так, щоб уздовж кожної сторони була однакова кількість камінців.

Намалюй цей квітник.

5. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

1) С. 144, працюємо за комп’ютером.

2) Робота з програмою з логічним навантаженням.

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Нумо, хлопці і дівчата, всі сідайте, будем грати.

Очима намалюйте «5», — ось так розпочали ми грать.

Очима намалюйте «8», щоб очі відпочили зовсім.

І наостанок намалюйте коло, щоб ваші очі були вже здорові!

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Фронтальне опитування

1. Що вивчили на уроці?

2. Що таке «проект»?

3. Які етапи треба пройти для виконання проекту?

4. Що сподобалось на уроці?

5. Що було важко на уроці?

6. Учні 3-го класу можуть реалізували декілька проектів під назвами: «Бібліотека», «Малеча», «Тварини — наші маленькі друзі». Поміркуйте та визначте мету та завдання цих проектів.

ІX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити