Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

СТВОРЕННЯ ПРОЕКТІВ

Урок 31. ДОСЛІДЖУЄМО ПРОЕКТ

Цілі:

навчальна: формувати навички роботи над навчальними проектами, а саме створення презентації за виконаними діями; відновити вміння працювати в графічному редакторі;

розвивальна: розвивати уважність, пам'ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати інформаційну культуру, уміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення: графічний редактор Tux Paint.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів та обладнання до уроку.

3. Перевірка присутності учнів.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Самостійна робота

Знайди та розфарбуй 12 предметів із рисунка.

Розгадай ребус.

Відповідь. Плагіат.

— Що таке «плагіат»?

— Чому не можна просто так копіювати інформацію?

— Якщо ця інформація тобі вкрай необхідна, що треба зробити?

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Минулого уроку ви продовжили роботу над проектом. Які етапи ви виконали? Сьогодні ми пригадаємо, як створюються презентації, для того щоб розповісти про ваш проект іншим людям.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Створення квітника (продовження).

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Шумить вітер, шумить ліс. Тихо лісом ходить лис.

Заховався зайчик в кущ. Із куща піднявся хрущ.

Не хитайте ви куща, не лякайте-но хруща.

Хай росте угору ліс, не чіпа хай зайця лис.

Тільки вітер: «Шу-шу-шу!». Сядьте тихо, вас прошу.

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота з підручником: с. 153, запитання і завдання 3, 4.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткові завдання

1) Розшифруйте записи. Однакові фігури позначають однакові числа.

Відповідь. 55 + 56 = 111, 555 + 556 = 1111.

2) У Валі, Кості, Олега, Сашка і Миколи було 4 яблука і груша. Що було в кожного хлопчика, якщо в Кості й Олега були різні фрукти, а в Миколи й Кості — однакові?

4. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

С. 153, працюємо за комп’ютером.

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Один — і очі вліво дивляться, два — летіли очі догори,

Три — праворуч перемістяться, чотири — вниз і навкруги.

Повторимо, повторимо, щоб бути здоровими!

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Фронтальне опитування

1. Що вивчили на уроці?

2. Що сподобалось на уроці?

3. Що було важко на уроці?

ІX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити