Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

ПОВТОРЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ, ВИВЧЕНОГО ЗА РІК

Урок 33. ПОВТОРЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ З ТЕМИ «ІНФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ І КОМП'ЮТЕР»

Цілі:

навчальна: відновити знання, уміння та навички з раніше вивченого матеріалу; систематизувати навчальний матеріал;

розвивальна: розвивати, пам'ять, увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: повторення, систематизації й узагальнення вивченого.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма для розвитку логічного мислення.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів та обладнання до уроку.

3. Перевірка присутності учнів.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Самостійна робота

Графічний диктант диктувати по рядках.

III. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

План повторення тем

1. Способи подання повідомлень. Інформаційні процеси.

2. Кодування та декодування даних.

ІV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Слон слоняток на полянку на зарядку вивів зранку.

Всім сказав: — Шикуйтесь, струнко! Сам присів й піднявся хутко.

Слоненята повторили: — Встали — сіли, встали — сіли.

Слоненята роблять вправи: ногу вліво, ногу вправо.

Нахилились, піднялись, потім добре потяглись.

Слоненятка відпочили і за парти дружно сіли.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ

1. Робота з підручником:

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткові завдання

1) Вкажи, для яких органів чуття приємні або неприємні предмети, зображені на малюнку.

2) Ці предмети захищають наші органи чуття від неприємної інформації. Які саме органи чуття вони захищають?

3) За допомогою нулів та одиниць закодували два слова, одне з яких — КОСМОС. Здогадайтеся, яке друге слово.

Відповідь. Колосок.

4) У сім’ї четверо дітей: Сергійко, Іринка, Івась, Галинка. Їм 5, 7, 9, 11 років. Скільки років кожному з них, якщо один хлопчик ходить у дитячий садок, Іринка менша від Сергійка, а сума років дівчаток ділиться на три?

4. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

Робота з комп’ютерною програмою для розвитку логічного мислення.

VI. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Один — і очі вліво дивляться,

Два — летіли очі догори,

Три — праворуч перемістяться,

Чотири — вниз і навкруги.

VII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Фронтальне опитування

1. Що повторили на уроці?

2. Чого навчились під час роботи за комп’ютером?

3. Що сподобалось на уроці?

4. Що було важко на уроці?

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити