Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

ПОВТОРЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ, ВИВЧЕНОГО ЗА РІК

Урок 34. ПОВТОРЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ З ТЕМИ «АЛГОРИТМИ І ВИКОНАВЦІ»

Цілі:

навчальна: відновити знання, уміння та навички з раніше вивченого матеріалу; систематизувати навчальний матеріал;

розвивальна: розвивати, пам'ять, увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: повторення, систематизації й узагальнення вивченого.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма для розвитку логічного мислення.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів та обладнання до уроку.

3. Перевірка присутності учнів.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота в парах

Розфарбуй човни згідно з алгоритмом:

ІІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

План повторення тем

1. Виконавці та їх команди. Середовище виконання алгоритмів.

2. Способи подання алгоритмів.

IV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

А тепер у нас розминка, а тепер фізкультхвилинка.

Встали рівно біля парт, починаємо наш старт.

Вправо разом нахилились, вліво, щоб не помилились.

Руки вниз ми опустили й трохи ними потрусили.

Шию трішки розім’яли і за парти посідали.

А тепер мерщій до справ, кожен з нас щоб вченим став!

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ

1. Робота з підручником:

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткові завдання

1) По числовій прямій від 1 до 30 крокуйте однаковими кроками. Кожне третє число позначайте синім кольором, кожне п’яте — червоним кольором, кожне шосте — зеленим, а кожне десяте — жовтим. Скільки чисел будуть позначені двома кольорами? трьома кольорами? Чи є число, яке буде позначене всіма чотирма кольорами?

2) Фокус «Відгадування віку й дня народження»

Виконайте дії: порядковий номер місяця помножте на 100; до добутку додайте число місяця народження; суму помножте на 2; до добутку додайте 8; суму помножте на 5; до добутку додайте 4; суму помножте на 10; до добутку додати число повних років, збільшене на 4. Назвіть остаточний результат.

Якщо від цього результату відняти число 444, то останні дві цифри здобутої різниці покажуть число повних років, наступні дві цифри — число народження, а дві перші цифри — порядковий номер місяця.

3) Розмістіть назви дерев у порядку збільшення кількості води, яку поглинають дерева за один день, якщо дуб поглинає 85 л щодня, осика — 462 л за тиждень, береза — 1800 л за місяць (30 днів). Намалюйте ці дерева.

4. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

Робота з комп’ютерною програмою для розвитку алгоритмічного мислення.

VI. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Закриємо очі — і темрява буде.

Відкриємо очі — і сонечко скрізь.

Очима водитиму вправо і вліво,

Бо очі втомились, треба їм відпочить.

VII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Фронтальне опитування

1. Що повторили на уроці?

2. Чого навчились під час роботи за комп’ютером?

3. Що сподобалось на уроці?

4. Що було важко на уроці?

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити