Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 2 КЛАС

Урок 2. У СВІТІ ІНФОРМАЦІЇ

Цілі:

навчальна: пригадати, що таке інформація та інформаційні процеси; пригадати правила роботи з комп'ютером;

розвивальна: розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, зв'язне мовлення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати уміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «інформатика».

Тип уроку: розвитку і закріплення знань, умінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення: комп'ютерна гра для розвитку логічного мислення.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Повторення правил з техніки безпеки в комп’ютерному кабінеті.

II. Актуалізація опорних знань

Знайдіть правильну тінь від комп’ютера. Назвіть пристрої, з яких складається комп’ютер на рисунку.

III. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

План роботи

1. Інформація.

2. Інформаційні процеси.

ІV. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

1. Робота з підручником: с. 15, запитання і завдання 4, 5, 7.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткові завдання

1) Робота в групах

Складіть запитання до кросворду:

2) Робота в парах

Знайдіть відмінності між комп’ютерами:

4. Завдання для розвитку логічного мислення

1. З’єднай рисунок з відповідною геометричною фігурою. Запиши назви цих фігур.

2. Заповни магічний квадрат (сума чисел по горизонталі та діагоналі має дорівнювати 15).

Відповідь.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

А ми зовсім не втомились! Вправо, вліво подивились,

Встали. Спинку розігнули, руки вгору підтягнули.

Опустили їх на боки та надули свої щоки.

Видихнули та присіли. Підстрибнули і на місце сіли.

VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

Робота з програмою для розвитку логічного мислення: с. 14 підручника.

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Поглянемо вправо, поглянемо вліво, і вгору, й додолу, і навкруги,

Від праці очі нехай відпочинуть, зарядку для них я зроблю разів три!

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Фронтальне опитування

1. Що вивчили на уроці?

2. Чого навчились під час роботи за комп’ютером?

3. Що сподобалось на уроці? Що було важко на уроці?

4. Вкажіть слова, які пов’язані за змістом, і поясніть, як ці слова пов’язані.

(Наприклад, персональний — комп’ютер):

• плоский — монітор, сканер, миша, принтер;

• кольоровий — принтер, миша, системний блок;

• лазерний — принтер, системний блок, процесор;

• системний — блок, миша, клавіатура;

• керує — миша, клавіатура, монітор, колонки, мікрофон;

• вказує — курсор, сканер, мікрофон, принтер, монітор.

ІX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити