Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 2 КЛАС

Урок 3. СПОСОБИ ПОДАННЯ ПОВІДОМЛЕНЬ

Цілі:

навчальна: ознайомити з історією виникнення та способами подання повідомлень;

розвивальна: розвивати пам'ять, увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення: комп'ютерна програма для розвитку пам'яті та логічного мислення.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Повторення правил з техніки безпеки в комп’ютерному кабінеті.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Робота «ланцюжком»

1) Прочитайте лише назви кольорів, не дивлячись на те, яким кольором написане слово.

2) Назвіть лише кольори слів, не дивлячись на те, що там написано.

— Як була подана вам інформація? (У вигляді тексту, у вигляді кольору.)

Закінчіть речення, з’єднавши овал з відповідними прямокутниками:

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Поясніть, що хочуть сказати домашні тварини своїм господарям, коли:

• кішка муркоче... (вона задоволена);

• собака гарчить... (попереджає, що захищає щось або когось);

• кішка вигинає спину... (вона налякана і готова захищатися);

• собака крутить хвостом... (він до вас приязно ставиться).

— Як тварини подавали нам інформацію?

З’ясувати, як може передаватися інформація. Повторити, які дії відбуваються з інформацією.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1. Графічний спосіб подання повідомлень.

2. Текстові повідомлення.

3. Умовні жести.

4. Звукові повідомлення.

5. Комбінований спосіб подання повідомлень.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Буратіно потягнувся, раз нагнувся, два нагнувся.

Руки в сторони розвів — мабуть, ключик загубив.

А щоб ключик відшукати, треба нам навшпиньки стати.

Подивитись навкруги, знову встати — ось ключі!

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота з підручником: с. 19, запитання і завдання 1-2, 6.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткові завдання

1) Взявши з наведених нижче слів лише останні склади, складіть нові слова:

• патріот, комари, лиман, пісня: (отримання)

• корови, молоко, барбарис, каштан, кошеня: (використання)

• канапе, море, череда, караван, знання: (передавання)

2) Визначте, яким способом була подана інформація:

4. Завдання для розвитку логічного мислення

Сума двох чисел дорівнює семи, а їх різниця дорівнює трьом. Знайдіть ці числа.

5. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

Працюємо з навчальною програмою для розвитку пам’яті та логічного мислення.

VІІ. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Роботу нашу знов кидаймо,

Подалі погляд направляймо.

Роздивившись те, що далі,

Знов поглянем на деталі.

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Гра «Сонечко»

На дошці прикріплено круг у вигляді сонечка з оченятами, носиком та посмішкою. Учитель роздає дітям промені жовтого та блакитного кольорів. Промені треба прикріпити до сонечка: жовтий — мені дуже сподобався урок, я здобув багато цікавої інформації; блакитний — урок був не цікавим, я не дізнався нічого нового.

ІX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити