Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015
ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 2 КЛАС
Урок 6. КОДУВАННЯ І ДЕКОДУВАННЯ ПОВІДОМЛЕНЬ
Цілі:
навчальна: ознайомити учнів з поняттям кодування та коду, зі способом подання повідомлень у комп'ютері; розглянути принципи кодування повідомлень; формувати навички кодування та розкодування повідомлень;
розвивальна: розвивати пам'ять, увагу, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;
виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.
Програмне забезпечення: комп'ютерна програма кросворд «Пори року».
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
1. Привітання.
2. Повторення правил з техніки безпеки в комп’ютерному кабінеті.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Робота в парах
Прочитайте українське прислів’я, орієнтуючись на показання годинника. Поясніть значення прислів’я.
Відповідь. Знання людині — що крила пташині.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Розгадайте ребус.
Відповідь. Кодування.
— Тема нашого уроку — «Кодування і декодування повідомлень». Сьогодні на уроці ви навчитесь кодувати (зашифровувати) і розкодовувати (розшифровувати) секретні повідомлення майже як справжні шпигуни.
ІV. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
План повторення теми
1. Поняття коду.
2. Поняття кодування.
3. Способи кодування.
4. Кодування в комп’ютері.
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Діти, станьте біля парти, будемо відпочивати.
Сірі зайчики маленькі, вушка є у них довгенькі.
У лісі грались, веселились, працювати вже втомились.
А щоб добре працювати, треба трішки пострибати.
Відпочили, розім’ялись — й до роботи знову взялись.
VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ
1. Робота з підручником: с. 31, запитання і завдання 1-3.
2. Робота з додатковим матеріалом:
3. Додаткові завдання
1) Розкодуйте інформацію, закодовану за допомогою стрілок:
— Що у вас вийшло?
Відповідь.
2) У комп’ютері намагнічені та ненамагнічені комірки позначаються 1 та 0 відповідно. Зафарбуй клітинки згідно з кодом. Якщо рядок закінчився — переходь на наступний.
00010000011100011111000111000001000
3) Придумай і закодуй невеличкий малюнок.
4. Завдання для розвитку логічного мислення
Яке найбільше число можна записати за допомогою чотирьох одиниць?
5. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки
Працюємо з навчальною програмою з розгадування кросвордів.
VІІ. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ
Полетів метелик вгору, полетів метелик вниз.
Клас він облетів по колу, сів на парту, сів на ніс.
В іншу сторону по колу політав — і до вікна.
Хай літає він на волі. До уроку нам пора!
VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ
Закінчіть речення.
— Сьогодні я дізнався...
— Сьогодні я навчився.
— Було цікаво.
— Я виконував завдання.
— Тепер я вмію.
— У мене не вийшло.
ІX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ