Розробки уроків - Інформатика 3 клас за підручником Г В. Ломаковської - 2015

ФАЙЛИ І ПАПКИ. ВІКНА ТА ОПЕРАЦІЇ НАД ВІКНАМИ

Урок 7. ДИСКИ І ФАЙЛИ

Цілі:

навчальна: сформувати поняття дисків і файлів; ознайомити з розташуванням і кількістю дисків на комп'ютері та об'єктах на дисках;

розвивальна: розвивати уважність, пам'ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;

виховна: виховувати вміння узагальнювати, міркувати, відповідальність, самостійність, зацікавленість предметом «Інформатика».

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, проектор або мультимедійна дошка, робочий зошит, підручник.

Програмне забезпечення:

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1. Привітання.

2. Повторення правил з техніки безпеки в комп’ютерному кабінеті.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Робота в парах

Розгадайте ребуси.

Відповідь. Носії, дані, диск, файл, пам’ять.

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— На минулих уроках ми ознайомились з поняттями комп’ютерної пам’яті, носіїв повідомлень, даних. Де саме зберігаються дані на комп’ютері? Розгадайте кросворд, і ви дізнаєтесь назву електронного носія, про який вже чули, але, можливо, не всі пам’ятають його призначення.

1. Повідомлення, зафіксовані на носії у вигляді, зручному для зберігання й опрацювання. (Дані)

2. З чого були виготовлені дощечки для зберігання повідомлень у стародавньому світі? (Глина)

3. Послідовність букв та слів, зв’язана у вирази та речення, які ми можемо читати. (Текст)

4. Картинка, значок на Робочому столі, що дозволяє легко завантажити улюблену гру. (Піктограма)

Відповідь. Диск.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1. Диски і файли.

2. Види дисків.

3. Ім’я диска.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Заніміла наша спинка і затерпли кулачки.

Знов у нас фізкультхвилинка, наші любі діточки.

Позгинали вправні пальці: в кулачок і з кулачка.

А тепер, немов у танці, затанцюєм гопачка.

І ось так поставим руки — до плечей — і розведем,

Колові ми зробим рухи і на парти покладем.

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота за підручником: с. 37, запитання і завдання 1, 2, 4.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткове завдання

Прочитай і запиши правило, користуючись шрифтом.

Підказка

Відповідь. Не розпочинай роботу за комп’ютером без дозволу вчителя.

4. Завдання для розвитку логічного мислення

Знайдіть за 2 хвилини по три числа в рядку, сума яких дорівнює підкресленому числу.

13 8 20 5 15 7 18 53

6 20 10 9 8 5 23

10 24 5 16 8 12 36

9 3 11 7 1 5 4 19

3 1 9 15 20 7 16 31

5. Робота за комп'ютером. Інструктаж з техніки безпеки

Працюємо за комп’ютером, с. 36 підручника.

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

Поглянемо вправо, поглянемо вліво,

І вгору, й додолу, і навкруги,

Від праці очі нехай відпочинуть,

Зарядку для них я зроблю разів три!

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Гра «Ланцюжок»

— Назвіть по черзі електронні носії, з якими ви ознайомились на уроці.

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити