Розробки уроків - Інформатика 6 клас - за підручником Н. В. Морзе - 2015
ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕСОР
Урок 24. ВСТАВЛЯННЯ ЗОБРАЖЕНЬ У ТЕКСТОВИЙ ДОКУМЕНТ
Цілі:
✵ навчальна: сформулювати поняття організаційної діаграми; розглянути призначення організаційних діаграм; формувати вміння вставляти графічні об'єкти в текстовий документ та змінювати значення їх властивостей;
✵ розвивальна: розвивати образне мислення, створювати ситуації зацікавленості та позитивні емоції по відношенню до навчальної діяльності;
✵ виховна: підвищувати інформаційну культуру учнів; виховувати вміння проводити об'єктивну самооцінку.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: комп'ютер, інструкції з ТБ у кабінеті інформатики, графічний файл для практичного завдання.
Програмне забезпечення: Microsoft Office Word.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1. Перевірка завдання, заданого за підручником.
2. Як ви вважаєте, у яких випадках доцільно використовувати кожен з перелічених ефектів шрифту?
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Які геометричні фігури можна нарисувати в графічному редакторі Paint?
2. Як вставити рисунок з файла в середовищі графічного редактора?
3. Які графічні об’єкти можна розмістити на слайдах презентації?
4. Що таке лінійна діаграма? Де ви з нею стикалися?
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
— Тексти, оздоблені різними шрифтами та гарно ілюстровані, легше сприймаються та краще запам’ятовуються. Тому навички форматування тексту та вставляння різноманітних графічних об’єктів є досить важливими. Сьогодні ми досліджуватимемо додаткові можливості текстового процесора, завдяки яким ви зможете вставляти в документ фото, рисунки, діаграми, схеми та фігури; а також змінювати їх властивості: розмір, колір, яскравість тощо.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
План вивчення теми
1. Вставляння графічних об’єктів у текстовий документ.
2. Зміна параметрів графічних об’єктів.
3. Створення організаційних діаграм.
VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
VII. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ
1. Робота з підручником: § 24, обговорюємо: №№ 1, 2, 4; працюємо в парах: №№ 1, 2.
2. Робота з додатковим матеріалом:
3. Додаткове завдання
Вказати діаграму, яку можна застосувати для складання схеми:
а) розкладу уроків;
б) кругообігу води в природі;
в) родинного дерева;
г) розпорядку дня.
4. Робота з комп'ютером. Інструктаж з ТБ
Завдання за підручником: § 24, діємо: вправа 1, 3.
VIII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ
IX. ПІДСУМКИ УРОКУ
Завдання за підручником: § 24, «Оціни свої знання та вміння».
Кожне твердження оцінити балом від 0 до 2. Порахувати здобуту кількість балів.
X. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Завдання за підручником: § 24, повторюємо.
2. Додаткове завдання. Намалювати в зошиті своє родинне дерево у формі організаційної діаграми.