Розробки уроків - Інформатика 6 клас - за підручником Н. В. Морзе - 2015
КОМП'ЮТЕРНІ МЕРЕЖІ
Урок 31. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 9 «ПОШУК В ІНТЕРНЕТІ. СТВОРЕННЯ СПИСКУ САЙТІВ, ВИБРАНИХ ДЛЯ ШВИДКОГО ПЕРЕГЛЯДУ»
Цілі:
✵ навчальна: формувати вміння виконувати пошук потрібної інформації в мережі Інтернет, використовуючи правила та стратегії ефективного пошуку; вдосконалювати вміння створювати та редагувати список сайтів, вибраних для швидкого перегляду;
✵ розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення учнів; формувати вміння швидко диференціювати великий об'єм інформації;
✵ виховна: виховувати інтерес до пізнання інформаційного простору; вміння правильно розподіляти та використовувати робочий час і сили.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання та наочність: комп'ютер, інструкції з ТБ у кабінеті інформатики.
Програмне забезпечення: веб-браузер Google Chrome.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Оцінити власне почуття впевненості у своїх знаннях за 100-бальною шкалою.
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1. Перевірка завдання, заданого за підручником.
2. Встановити відповідність між символом та його призначенням для пошуку:
Символ |
Призначення для пошуку |
||
1 |
+ |
А |
Пошук за синонімами слів |
2 |
- |
Б |
Знаходження точного збігу пошукової фрази |
3 |
: |
В |
Знаходження документів з будь-яким із вказаних слів |
4 |
= |
Г |
Отримання переліку сайтів, що містить усі зазначені терміни |
5 |
— |
Д |
Знаходження документів або файлів певного типу |
6 |
| |
Е |
Виключення з результатів пошуку певного слова, фрази або символа |
7 |
« » |
Ж |
Рядок пошуку використовується як калькулятор |
Правильні відповіді: 1 — Г, 2 — Е, 3 — Д, 4 — Ж, 5 — А, 6 — В, 7 — Б.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Фронтальне опитування
1. Для чого створюють список сайтів, вибраних для швидкого доступу?
2. Як створити закладку на веб-сторінку?
3. Як відкрити веб-сторінку, на яку створено закладку?
4. Як створити папку для впорядкування закладок у списку сайтів, вибраних для швидкого доступу?
5. Як зберегти зображення, що міститься на веб-сторінці?
6. Як зберегти фрагмент тексту веб-сторінки?
7. Чи враховується під час пошуку інформаційних матеріалів регістр літер?
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
«Знання — скарбниця, ключ до неї — практика»
— Сьогодні ми пригадаємо, як створити та редагувати список сайтів, вибраних для швидкого перегляду, та як здійснити ефективний пошук у мережі Інтернет; вдосконалюватимемо наші практичні вміння та навички.
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК
1. Робота з підручником: § 31, №№ 1, 2.
2. Робота з комп'ютером. Інструктаж з ТБ
Практична робота № 9. Пошук в Інтернеті. Створення списку сайтів, вибраних для швидкого перегляду
Завдання за підручником: § 31, практична робота 9 «Шукаємо інформаційні матеріали в інтернеті за вказаною темою».
VІІ. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ
VIІІ. ПІДСУМКИ УРОКУ
Рефлексія
Оцінити результативність своєї роботи на уроці за 100-бальною шкалою.
Порівняти очікування з результатом.
✵ Що сприяло успіху?
✵ У чому полягає причина невдач?
ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Завдання за підручником: повторити § 30.
2. Додаткове завдання
Дізнатися, які послуги надає пошукова служба Google, крім пошуку інформації.