Розробки уроків - Інформатика 6 клас - за підручником Н. В. Морзе - 2015

АЛГОРИТМИ ТА ЇХ ВИКОНАВЦІ

Урок 3. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 1 «СКЛАДАННЯ ТА ВИКОНАННЯ АЛГОРИТМІВ»

Цілі:

навчальна: формувати вміння складати алгоритми в словесній формі та в графічному вигляді; записувати алгоритм у вигляді послідовності команд виконавця;

розвивальна: розвивати логічне мислення, навички зі збереження здоров'я та життя;

виховна: виховувати в учнів дбайливе ставлення до власного здоров'я.

Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.

Обладнання та наочність: комп'ютер, інструкції з ТБ у кабінеті інформатики, файли для створення фотоальбому «Користування газовою плитою».

Програмне забезпечення: редактор презентацій Microsoft Office PowerPoint, графічний редактор Paint.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Перевірка завдання, заданого за підручником.

2. Зачитування учнями складених ними алгоритмів з життя. Обговорення алгоритмів.

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Фронтальне опитування

1. Що таке алгоритм?

2. Як ви розумієте формальне виконання алгоритму?

3. У яких формах може бути поданий алгоритм?

4. У чому полягає відмінність словесної форми подання алгоритму від подання алгоритму в графічному вигляді?

5. Як називається базова структура алгоритмів у вигляді послідовності команд?

6. Хто або що може бути виконавцем алгоритму?

7. Складіть систему команд для комп’ютера.

Робота з підручником: завдання 1-3 практичної роботи № 1 (усно).

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Леонардо да Вінчі написав:

«Пам’ятай! Життя є дар,

І той, хто його не цінує,

Цього дарунку не заслуговує».

— Найцінніше, що є в людини, — це її життя. Воно дається їй тільки раз, і його не можна прожити двічі. Отже, життя своє потрібно любити, цінувати і боронити від усього лихого. І в цьому вам допоможуть знання правил безпеки життєдіяльності та вміння складати і виконувати алгоритми.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Руханка «Шикування»

Спочатку учні шикуються за зростом, потім за ім’ям, далі за прізвищем (за алфавітом).

VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК

1. Робота з підручником: § 3, практична робота 1 «Виконуємо алгоритми»: практична частина.

2. Додаткові завдання

1) Встановити правильну послідовність дій (пронумерувати дії).

Алгоритм «Перехід дороги без світлофора»

• Подивитися ліворуч

• Подивитися праворуч

• Перейти до середини дороги і зупинитися

• Зупинитися біля краю тротуару

• Чекати, поки ліворуч є транспорт

• Чекати, поки праворуч є транспорт

• Перейти до кінця дороги

2) Скласти та записати в зошиті алгоритм «Надання першої допомоги у разі порізу».

3. Робота з комп'ютером. Інструктаж з ТБ

• Сісти на своє робоче місце. Підготувати комп’ютер до роботи.

• Завантажити редактор презентацій Microsoft Office PowerPoint.

• Створити презентацію-фотоальбом «Користування газовою плитою».

• Зберегти презентацію у власній папці з ім’ям файла Користування газовою плитою.

• Завантажити графічний редактор Paint.

• Намалювати план евакуації учнів з приміщення школи за зразком:

• Зберегти рисунок у власній папці з ім’ям файла План евакуації.

• Здати роботу вчителеві.

• Закрити всі вікна. Завершити роботу на комп’ютері.

VII. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Рефлексія

1. Що було для вас складним?

2. Що далося вам легко?

3. Оцініть свою роботу на уроці.

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником: повторити § 2.

2. Додаткове завдання. Скласти та записати в зошиті алгоритм «Надання першої допомоги в разі опіків».





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити