Розробки уроків - Інформатика 6 клас - за підручником Н. В. Морзе - 2015

АЛГОРИТМИ ТА ЇХ ВИКОНАВЦІ

Урок 4. СЕРЕДОВИЩЕ ВИКОНАННЯ АЛГОРИТМУ

Цілі:

навчальна: сформулювати поняття про програму, середовище виконання алгоритму; ознайомити з навчальним середовищем виконання алгоритмів Скретч; формувати вміння відкривати в середовищі Скретч зразки проектів та запускати їх на виконання;

розвивальна: розвивати логічне та алгоритмічне мислення; пам'ять, творчу уяву;

виховна: формувати вміння користуватися набутими знаннями і розширювати їх, прищеплювати навички самостійної роботи на комп'ютері.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: комп'ютер, інструкції з ТБ у кабінеті інформатики, мультимедійна презентація «Середовище Скретч».

Програмне забезпечення: навчальне середовище виконання алгоритмів Скретч.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Перевірка завдання, заданого за підручником.

2. Обговорення складеного учнями алгоритму «Надання першої допомоги в разі опіків».

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Знайти помилки в алгоритмах та встановити правильну послідовність дій.

Алгоритм «Відкриття файла»

Алгоритм «Збереження файла»

1

Виділити потрібний файл у списку

1

Вибрати потрібну папку

2

Виконати команду Файл → Відкрити...

2

Клацнути кнопку Зберегти

3

Клацнути кнопку Відкрити

3

Ввести нове ім’я файла

4

Вибрати папку, у якій знаходиться потрібний файл

4

Виконати команду Файл → Зберегти.

Правильна послідовність дій:

Правильна послідовність дій:

— У яких відомих вам програмних середовищах можна виконати зазначені алгоритми? (Paint та PowerPoint).

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Кожен виконавець має свою систему команд. З цих команд можна скласти алгоритм. Алгоритм виконують у певному місці, яке називають середовищем виконання алгоритму.

Уважно розгляньте рисунки та вкажіть місце виконання алгоритму:

— У чому полягає відмінність між останніми двома рисунками?

— Алгоритми можна виконувати не лише в реальних середовищах, а й у віртуальних. Це можуть бути середовища різних програм, а також спеціальні навчальні середовища виконання алгоритмів. З одним із таких навчальних середовищ ви ознайомитеся на сьогоднішньому уроці.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1. Поняття програми.

2. Середовище виконання алгоритму.

3. Ознайомлення з навчальним середовищем виконання алгоритму Скретч. Супроводжується показом мультимедійної презентації «Середовище Скретч».

VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

VII. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота з підручником: § 4, обговорюємо: № 4, 6, 7; працюємо в парах: № 1, 2.

2. Додаткове завдання

Розгадати кросворд.

Запитання кросворду

1) Середовище учня.

2) Середовище дресирувальника.

3) Середовище світлофора.

4) Середовище дельфіна.

5) Середовище пілота.

6) Середовище моряка-під- водника.

Відповіді. Клас, цирк, перехрестя, літак, море, човен.

Ключове слово: Скретч.

3. Робота з комп'ютером. Інструктаж з ТБ

1) Завантажити середовище програмування Скретч.

2) За допомогою спливної підказки з’ясувати призначення основних елементів інтерфейсу програми.

3) Розглянути приклади готових проектів, що постачаються разом із програмою.

VIІІ. ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

IX. ПІДСУМКИ УРОКУ

Рефлексія

Гра «Чарівні окуляри»

Крізь ці окуляри можна побачити лише добрі риси характеру Рудого кота. Підберіть слова-характеристики для нашого героя на кожну літеру назви середовища, у якому він живе:

С — симпатичний;

К — кумедний;

Р — радісний;

Е — ерудований;

Т — товариський;

Ч — чесний.

X. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником: § 4, обговорюємо.

2. Додаткове завдання. Запропонувати ідею цікавого проекту.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити