Розробки уроків - Інформатика 6 клас - за підручником Н. В. Морзе - 2015

АЛГОРИТМИ ТА ЇХ ВИКОНАВЦІ

Урок 5. ОБ'ЄКТИ ТА ПОДІЇ

Цілі:

навчальна: формувати вміння розрізняти об'єкти та події; наводити приклади об'єктів і подій, пов'язаних з ними; формувати вміння складати і виконувати алгоритми в навчальному середовищі виконання алгоритмів Скретч;

розвивальна: розвивати алгоритмічне мислення; уяву, творчі здібності та естетичний смак;

виховна: виховувати повагу до думки іншого, самостійність та відповідальність.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: комп'ютер, інструкції з ТБ у кабінеті інформатики, презентація «Малюємо у Скретч».

Програмне забезпечення: навчальне середовище виконання алгоритмів Скретч.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Перевірка завдання, заданого за підручником.

2. Гра «Бюро ідей»

Учні мають можливість спробувати себе в ролі працівника «Бюро ідей», тобто запропонувати власні ідеї створення цікавих проектів у Скретч.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Під час створення проекту, як правило, додають спрайти та імпортують фони з бібліотеки програми. Але іноді виникають ситуації, коли потрібно додати фон чи спрайт, яких немає в бібліотеці. Як бути в такому випадку?

— Виявляється, їх можна нарисувати за допомогою вбудованого графічного редактора.

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1. Команди для створення програми в середовищі Скретч.

2. Виконавці програми в Скретч.

V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота з підручником: § 5, обговорюємо: №№ 2, 4; працюємо в парах: №№ 4, 5.

2. Робота з додатковим матеріалом:

3. Додаткове завдання

Дати відповіді на запитання.

1) З поданого списку вкажіть об’єкти та події.

A) Розпочався урок;

Б) класна дошка;

B) хлопчик виконав домашнє завдання;

Г) волейбольний м’яч;

Д) учні ввімкнули комп’ютери.

2) Яка подія відбулася перед тим, як...

A) розпочався дощ;

Б) згорнулося вікно програми;

B) випускник школи вступив до вузу;

Г) на диску з’явився новий файл з рисунком;

Д) учні вимкнули комп’ютери?

3) Яка подія настане після того, як.

A) двічі клацнути по значку програми;

Б) перетягти значок документа на Робочому столі до Кошика;

B) ввімкнути комп’ютер;

Г) клацнути на кнопці Пуск;

Д) закінчаться уроки?

4) Наведіть приклади подій для об’єкта учень.

4. Робота з комп'ютером

Створення проекту «Автомобіль і собачка»

1) Завантажити середовище програмування Скретч.

2) Нарисувати новий фон для сцени.

3) Видалити з проекту спрайт кота та додати до проекту два нових спрайти:

4) Зменшити зображення спрайтів Собачка, Автомобіль та розмістити їх у крайній точці зліва, один за одним.

5) Виділити значок спрайта автомобіля. Перейти в середній області вікна програми на вкладку Звуки. Клацнути кнопку Імпортувати. У вікні Імпортувати звук відкрити папку Effects, вибрати файл CarPassing та клацнути кнопку Гаразд.

6) Для спрайта автомобіля скласти сценарій, як показано на рисунку (координати х, у слід підібрати експериментальним шляхом):

7) Виділити значок спрайта собачки. Імпортувати звук (файл Dog1 з папки Animal) та скласти сценарій:

8) Переглянути виконання проекту.

Додаткове завдання. Відредагувати фон сцени — додати дерева, паркан, будинки тощо.

VII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Рефлексія

1. Що нового ви сьогодні дізналися?

2. Чого навчилися?

3. Що вам сподобалося на уроці?

4. Чи виникали труднощі?

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником: § 5, працюємо в парах: № 3.

2. Додаткове завдання. Скласти діалог.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити