Конспекти уроків - Інформатика 7 клас - 2016

ВСТУП

Пропонований посібник призначений для вчителів, які викладають інформатику в 7 класі за програмою «Інформатика. Навчальна програма для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів».

Основна мета посібника — надати допомогу вчителеві в підготовці до проведення уроків. У наведених конспектах подається тема, дидактична мета (розвивальну та виховну вчитель записує на власний розсуд), тип уроку. Передбачено місце для запису програмного забезпечення, залежно від його наявності в комп’ютерному класі. Бажано, щоб школа мала швидкісний канал підключення до Інтернету.

Змістова частина конспектів уроків має заголовок «Хід уроку». Тут відображено етапи уроку; зміст навчального матеріалу, що виноситься на урок; систему типових завдань, необхідних для досягнення дидактичної мети.

Розробляючи плани-конспекти уроків, автор дбав про те, щоб систематично перевірявся рівень засвоєння учнями матеріалу, вивченого на попередніх уроках. Для цього в конспектах пропонуються різноманітні форми організації учнів на етапі актуалізації опорних знань: фронтальне опитування, самостійні роботи, комп’ютерне тестування тощо. У такий спосіб учитель може організувати узагальнення, систематизацію або повторення теоретичних відомостей. На деяких уроках передбачено й таку форму роботи, як складання та розв’язування кросвордів. З цією метою автор рекомендує використовувати програму для створення кросвордів Crosswords_Forge.

У посібнику наведено тексти всіх практичних робіт, передбачених програмою для 7 класу. Наведені тексти контрольних робіт укладено з урахуванням чотирьох рівнів навчальних досягнень учнів. Тестові завдання можна виконувати як безпосередньо «з аркуша», так і за допомогою комп’ютера. Для цього можна використовувати будь-яку комп’ютерну програму для створення тестів (автор рекомендує програмний комплекс, призначений для організації навчання в комп’ютерному класі NetOp School).

Проведення організаційного етапу, перевірку домашнього завдання та підбиття підсумків уроку вчитель планує залежно від особливостей класу, методів роботи, власного досвіду.

Автор сподівається, що вчителі не формально використовуватимуть матеріали посібника, а візьмуть їх за основу і творчо доповнять пропоновані поурочні конспекти, ураховуючи особливості кожного класу та власні методи роботи.Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити