Конспекти уроків - Інформатика 7 клас - 2016
АЛГОРИТМИ З ПОВТОРЕННЯМ І РОЗГАЛУЖЕННЯМ
Урок 8. БАЗОВІ АЛГОРИТМІЧНІ СТРУКТУРИ: ПОВТОРЕННЯ ТА РОЗГАЛУЖЕННЯ
Цілі:
✵ навчальна: сформувати поняття алгоритму та його властивостей, поняття виконавця, мови програмування; засвоїти базові алгоритмічні структури;
✵ розвивальна: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння планувати та аналізувати свою діяльність;
✵ виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки.
Тип уроку: формування знань, умінь та навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ у комп'ютерному класі.
Програмне забезпечення: Pascal ABC.NET.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1. Перевірка завдання, заданого за підручником
2. Методичний прийом «Сніжна грудка»
Один учень називає слово з кросворда, інший утворює з ним речення, третій — запитання, четвертий — відповідь на запитання.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
У наведені правила для створення запитів вставте слова.
1) У запитах намагайтеся застосовувати ... (малі) літери, з великої набирайте лише власні імена.
2) Пропуск між словами означає, що вони ... (обидва) мають міститися у шуканому документі. Наприклад, задання слів «урок інформатики» надасть документи, де є слова і «урок», і «інформатика».
3) Якщо потрібно знайти документи з будь-яким із вказаних слів, застосовують знак ...(|). Наприклад, ключові слова урок інформатики| Паскаль внаслідок пошуку знайдуть сторінки, які містять слово ... (урок) и будь-яке зі слів ... (інформатика) або ... (Паскаль).
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Вкажіть послідовність дій для.
1) заварювання чаю;
2) визначення чергування прийменників у-в;
3) обчислення виразу (ax + b)x + c при заданих значеннях a, b, c.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (МІНІ-ЛЕКЦІЯ)
План вивчення теми
1. Виконавець алгоритмів.
2. Мови програмування та комп’ютерні програми.
3. Середовище програмування Pascal ABC.NET.
4. Характеристика мови Паскаль — алфавіт, синтаксис, семантика.
5. Структура програми мовою Паскаль.
6. Концепція типів змінних. Правила створення імен змінних у Паскалі.
7. Арифметичні операції, операції відношення, логічні операції.
8. Лінійні алгоритми.
9. Алгоритми з повторенням та розгалуженням.
VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
VII. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
1. Робота з підручником:________________________________
2. Робота з додатковим матеріалом:________________________
3. Додаткові завдання
1) З’ясуйте, яка властивість алгоритму описана.
✵ Алгоритм повинен розв’язувати будь-яку задачу певного типу і бути застосовним до допустимих вхідних даних. (Масовість)
✵ Операції, які використовують в алгоритмі, не повинні мати подвійного тлумачення; не повинно виникати питання, що саме і як потрібно робити. Порядок виконання операцій має бути строго визначений. (Визначеність)
✵ Процес виконання алгоритму має передбачати окремі завершені операції, які виконують послідовно і за скінченний час. (Дискретність)
✵ Виконання послідовності операцій алгоритму має призводити до конкретного результату. (Результативність)
✵ Будь-який виконавець, здатний сприймати і виконувати вказівки алгоритму (навіть не розуміючи їх змісту), діючи за алгоритмом, може виконати поставлене завдання. (Формальність)
2) Вкажіть відповідність між елементами структури Паскаль-програми:
3) Запишіть мовою Паскаль вирази:
4) Запишіть у математичному вигляді:
4. Робота за комп'ютером
У мережі Інтернет знайдіть і запишіть у зошит по три приклади алгоритмів: лінійних, з розгалуженням та з повторенням.
У середовище програмування Pascal ABC.NET введіть і виконайте програму, наведену в додатковому завданні 2.
VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ
ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Завдання за підручником:
2. Додаткове завдання. Перепишіть вирази, записані НАМ у традиційній математичній формі;