Конспекти уроків - Інформатика 7 клас - 2016
ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР
Урок 19. ВІДКРИВАННЯ, ПЕРЕГЛЯД І ЗБЕРЕЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ КНИГИ
Цілі:
✵ навчальна: узагальнити та систематизувати знання про створення та заповнення електронних таблиць;
✵ розвивальна: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння планувати та аналізувати свою діяльність;
✵ виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки.
Тип уроку: узагальнення й систематизація знань, вмінь та навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ у комп'ютерному кабінеті.
Програмне забезпечення: MS Exсel.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1. Перевірка завдання, заданого за підручником
2. Методичний прийом «Заповнити схему»
Двоє учнів малюють схему про об’єкти табличного процесора, але з порожніми базовими елементами. Інші учні повинні відгадати, яким чином відображуються структурні зв’язки в запропонованих схемах.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Складіть розповідь про призначення вікна.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Комп'ютерне тестування
1. Що з наведеного не є характеристиками клітинки?
А) Ім’я; Б) розмір; В) адреса; Г) значення.
2. Яку адресу матиме клітинка В12, якщо змінити вигляд адресації з А1 на R1C1?
А) RBC12; Б) R2C12; В) 12B; T)R12C2.
3. Що означає вміст клітинки «#####»?
A) Ділення на нуль;
Б) ширина клітинки не відповідає формату числа;
B) число в клітинці не відповідає допустимому числовому формату.
4. Мінімальною складовою частиною електронної таблиці є...:
А) клітинка; Б) формула; В) робоча книга.
5. Де у робочому вікні Microsoft Ехсеї XP можна одразу побачити суму виділення клітинок?
A) У заголовку робочого вікна;
Б) в одному з полів статусного рядка;
B) у рядку формул.
6. Що розуміють під Робочою книгою в MS Ехсеї?
A) Системний файл;
Б) файл з розширенням назви .xls;
B) документ, який утворений з Робочих зошитів;
Г) текстовий документ, до якого введено таблиці.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (МІНІ-ЛЕКЦІЯ З ДЕМОНСТРАЦІЄЮ)
План вивчення теми
1. Відкривання, перегляд і збереження електронної книги.
2. Способи навігації на аркуші і в книжці табличного процесора.
3. Адресація в середовищі табличного процесора.
4. Іменовані клітинки і діапазони.
5. Типи даних: число, текст, формула.
VI. ФОРМУВАННЯ ОСНОВНИХ УМІНЬ ТА НАВИЧОК
1) Складіть доповідь, використовуючи схему.
2) Запишіть способи виділення елементів книги й аркуша.
4. Робота за комп'ютером
Завантажте програму MS Excel різними способами. Ознайомтесь з вікном програми. Змінить зовнішній вигляд вікна, послідовно виконуючи такі дії:
✵ прибрати та відобразити панелі інструментів Стандартная і Форматирование;
✵ прибрати та відобразити рядок формул та рядок стану;
✵ установити масштаб відображення документа 75 %;
✵ відкрити та переглянути список панелей Области задач;
✵ з’ясувати та записати алгоритм створення власної панелі інструментів.
VII. ПІДСУМКИ УРОКУ
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Завдання за підручником:
2. Додаткове завдання. Створіть таблицю за матеріалом уроку.
Дія |
Спосіб виконання |