Конспекти уроків - Інформатика 7 клас - 2016
ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР
Урок 20. УВЕДЕННЯ ДАНИХ ДО КЛІТИНОК
Цілі:
✵ навчальна: засвоїти та закріпити принципи введення, редагування, копіювання, переміщення й видалення даних; сформувати поняття типів даних; ознайомити з процедурою автозаповнення клітинок;
✵ розвивальна: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння планувати та аналізувати свою діяльність;
✵ виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки.
Тип уроку: формування й комплексне застосування знань, вмінь та навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ у комп'ютерному кабінеті.
Програмне забезпечення: MS Exсel.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Створіть схему за текстом.
Аркуші робочих книг поділяються на такі типи:
— робочі таблиці;
— аркуші макрокоманд;
— аркуші діаграм;
— аркуші діалогу.
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З’ясуйте, якими даними заповниться виділений діапазон клітинок під час виконання таких операцій.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (МІНІ-ЛЕКЦІЯ)
План вивчення теми
1. Уведення даних до клітинок: текст, число.
2. Редагування даних таблиці.
3. Копіювання, переміщення й вилучення даних.
4. Автозаповнення.
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
1. Робота з підручником:____________
2. Робота з додатковим матеріалом: ______________________
3. Додаткові завдання
1) За допомогою магнітних карток складіть схему.
2) Встановіть правильний порядок дій для копіювання даних:
✵ установити курсор на потрібне місце і виконати команди Правка→ Вставить; (3)
✵ виділити потрібний діапазон клітинок; (1)
✵ виконати команди Правка→ Копировать. (2)
3) Запишіть алгоритм вставляння днів тижня у стовпці MS Excel.
4. Робота за комп'ютером
За допомогою автозаповнення введіть дані:
Діапазон клітинок |
Значення даних |
А1:А20 |
Числа від 1 до 20 |
В1:В12 |
Місяці від січня до грудня |
С1:С21 |
Дні тижня |
D1:D20 |
Роки, починаючи з 1990 |
VII. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ У НЕСТАНДАРТНИХ УМОВАХ
З’ясувати:
✵ який буде результат копіювання, якщо місяці задавати не поспіль, а пропускаючи один чи два значення;
✵ як отримати ряд клітинок 5, 10, 15, 20, 25, 30 ...;
✵ чи можливо досягти копіювання чергування «вірю — не вірю»;
VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ
ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Завдання за підручником:
2. Додаткове завдання. Складіть схему про типи даних в MS Excel.