Конспекти уроків - Інформатика 7 клас - 2016
ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР
Урок 22. ПРАВИЛА ЗАПИСУ ФОРМУЛ У ТАБЛИЧНОМУ ПРОЦЕСОРІ
Цілі:
✵ навчальна: сформувати вміння виконувати обчислення за допомогою формул у середовищі табличного процесора; сформувати поняття абсолютного, відносного та мішаного посилань на клітинки та діапазони клітинок;
✵ розвивальна: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння планувати та аналізувати свою діяльність;
✵ виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки.
Тип уроку: формування й комплексне застосування знань, вмінь та навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ у комп'ютерному кабінеті.
Програмне забезпечення:
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1. Перевірка завдання, заданого за підручником
2. Методичний прийом «Знайди помилку»
Учень у своєму алгоритмі призначення автоформату спеціально припускається помилок. Інші учні повинні знайти у відповіді помилки та виправити їх.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Встановіть правильний порядок дій для створення власного стилю в MS Excel:
✵ виконати команди Формат→ Стиль; (3)
✵ виділити блок клітинок або таблицю; (1)
✵ ввести ім’я стилю і встановити відповідні атрибути у діалоговому вікні Стиль; (4)
✵ підключити усі необхідні формати. (2)
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Обговоріть повідомлення та скріншот.
Формули MS Excel призначені для виконання дій над змістом клітинок згідно з умовами конкретної задачі. Вони починаються зі знака «дорівнює». Після введення формули у клітинці відображається результат обчислень, а формулу можна побачити лише в рядку формул. Щоб побачити всі формули в таблиці, потрібно задати режим відображення формул у клітинках. Це роблять у діалоговому вікні Параметры Сервис→ Параметры → Вид.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (МІНІ-ЛЕКЦІЯ З ДЕМОНСТРАЦІЄЮ)
План вивчення теми
1. Правила запису формул у табличному процесорі.
2. Копіювання і переміщення формул.
3. Поняття про модифікацію формул під час копіювання.
4. Використання вбудованих функцій: сума, середнє значення, min, max.
VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
VII. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
1. Робота з підручником:____________________________
2. Робота з додатковим матеріалом:___________________
3. Робота за комп'ютером
Початковий та середній рівень навчальних досягнень
1. Побудуйте таблицю для п’яти найменувань товару. Заповніть стовпці В, С, D даними для п’ятьох рядків самостійно. Стовпець A заповніть за допомогою засобу автозаповнення. Підберіть шрифт та кольорову палітру для заголовка та шапки документа.
Розрахункові формули: E= C*D. Використайте засіб Автосумма для показника Усього.
Достатній рівень навчальних досягнень
2. Скопіюйте таблицю на інший аркуш, додайте інші дані, виконавши абсолютне посилання на стовпець з ціною.
Високий рівень навчальних досягнень
3. Додайте ще один стовпець, де обчислюється собівартість товару, що менша від вартості на 25 %.
4. Оформте роботу. Обов’язкові елементи: тема, мета, програмне забезпечення, хід роботи, висновки.
VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ
ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Завдання за підручником:
2. Додаткове завдання. Складіть таблицю про посилання у формулах.