Конспекти уроків - Інформатика 7 клас - 2016
ЕЛЕКТРОННЕ ЛИСТУВАННЯ
Урок 1. ПОШТОВА СЛУЖБА ІНТЕРНЕТУ
Цілі:
✵ навчальна: повторити та узагальнити знання про мережу Інтернет, техніку безпеки під час роботи за комп'ютером; формувати знання про електронну пошту, електронну адресу;
✵ розвивальна: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння планувати та аналізувати свою діяльність;
✵ виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ у комп'ютерному кабінеті.
Програмне забезпечення: браузер.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Комп'ютерне тестування «Техніка безпеки в кабінеті інформатики»
1. Коли можна перебувати в кабінеті інформатики?
A) Коли пролунає дзвоник;
Б) на перерві;
B) коли забажаєш;
√ Г) з дозволу вчителя.
2. Коли можна користуватись комп’ютером?
A) Коли бажаєш пограти;
√ Б) з дозволу вчителя;
B) коли не бачить вчитель;
Г) у другій половині уроку.
3. Як можна заходити в кабінет інформатики?
A) У спортивному одязі;
Б) у спеціальних тапочках;
B) без верхнього одягу та у змінному взутті.
4. Чи можна бігати по кабінету?
√ А) Ні;
Б) залежить від обставин;
В) так, лише коли треба зайняти комп’ютерне місце;
Г) так, лише на перерві.
5. Хто відповідає за стан комп’ютерного робочого місця на уроці?
А) Учитель;
Б) прибиральниця;
√ В) учень;
Г) черговий.
6. Чим можна смітити в кабінеті інформатики?
A) Лише папірцями;
√ Б) нічім;
B) чим не шкода;
Г) чим дозволить вчитель.
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Складіть розповідь, використовуючи схему.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (МІНІ-ЛЕКЦІЯ)
План вивчення теми
1. Поштова служба Інтернету.
2. Електронна скринька та електронне листування.
3. Електронна адреса поштової скриньки.
4. Переваги та недоліки електронної пошти.
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
VІ. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
1. Робота з підручником:____________________________
2. Робота з додатковим матеріалом:___________________
3. Додаткові завдання
1) Розв’яжіть угорський кросворд.
Відповідь. Адресат, домен, звезда, клиент, кольцо, модем, сеанс, сервер, сервис, трафик, шина, шлюз.
2) Обговоріть повідомлення за темою «Історія знака @».
Історія знака @ починається із Середньовіччя, коли монахи — зберігачі давніх знань і рукописів — перекладали й переписували трактати (і написані латиною також). У латині вживали прийменник «ad», що в перекладі сучасною англійською означає «at» («на», «в», «до») й указує на належність, напрямок і наближення.
У XV ст. @ з’являється знову. Іспанські купці використовували цей знак як скорочену назву міри терезів — «arroba» (це приблизно 11,52 кг або 25,40 фунта). Цікаво, що цю міру використовували для позначення ваги худоби й вина. В епоху Відродження @ використовували для позначення ціни, а в епоху індустріальної революції (період капіталу, перших бірж, верстатів тощо) @ постійно трапляється в бухгалтерських звітах. Так «собачка» разом із $, # % й іншими «рахівними» знаками, семантику яких майже забули, перекочувала на клавіатуру.
«Собачка» мирно чекала свого зоряного часу, поки її випадково не побачив Рей Томлінсон, дослідник з американської компанії BBN Technology.
4. Робота за комп'ютером
У мережі Інтернет знайдіть 5 програм для роботи з електронною поштою й запишіть їхні можливості.
VІІ. ПІДСУМКИ УРОКУ
VІІI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Завдання за підручником:
2. Додаткове завдання. Складіть 5 запитань та відповідей на них за темою уроку.