Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Конспекти уроків - Інформатика 7 клас - 2016

МОДЕЛЮВАННЯ

Урок 5. ПОНЯТТЯ МОДЕЛІ

Цілі:

навчальна: сформувати уявлення про моделі, моделювання, типи моделей;

розвивальна: розвивати логічне та алгоритмічне мислення;

виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки.

Тип уроку: формування знань, умінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ у комп'ютерному кабінеті.

Програмне забезпечення:

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Перевірка завдання, заданого за підручником

Фронтальне опитування за таблицею

Дія

Алгоритм виконання

Отримання листа

Читання листа

Створення листа

Зберігання листа

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Фронтальне опитування

1. Наведіть приклади моделей.

2. Для чого їх використовують?

3. На яких шкільних предметах ви працювали з моделями? Назвіть їх.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Встановіть відповідність між моделями та їх призначенням.

Модель літака

Вивчення аеродинамічних властивостей

Модель землетрусу

Вивчення наслідків землетрусу на різні архітектурні споруди

Модель прямолінійного руху матеріальної точки

Створення рівняння залежності руху від часу за різної швидкості

Глобус

Вивчення розташування материків, океанів, країн на Земній кулі

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (МІНІ-ЛЕКЦІЯ)

План вивчення теми

1. Поняття моделі.

2. Поняття предметної галузі.

3. Типи моделей.

VІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

VII. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ

1. Робота з підручником:____________________________

2. Робота з додатковим матеріалом:___________________

3. Додаткові завдання

1) Створіть схему за текстом.

Моделі для дослідження об’єктів створюють у випадках, коли:

• власне об’єкт недоступний або важкодоступний і його неможливо або важко досліджувати безпосередньо (наприклад, зоря сузір’я Великої Ведмедиці, сонячна корона, розпад ядра або виверження вулкана);

• дослідження об’єкта може призвести до його руйнування (наприклад, дослідження міцності мостового переходу під час різних навантажень або будинків під час землетрусів різної сили);

• виготовлення об’єкта потребує значних коштів (наприклад, забудова нового мікрорайону);

• об’єкти мають багато властивостей і деякі з них несуттєві для конкретного дослідження (наприклад, колір будинку не впливає на дослідження його міцності, а його розміри і матеріали, з якого його зводили, впливають); у таких випадках створюють модель об’єкта, яка обов’язково має досліджувані властивості, а властивості, несуттєві для даного дослідження, можуть бути відсутні.

2) Встановіть відповідність між означенням та його змістом.

Модель об’єкта

Новий об’єкт, який має властивості цього об’єкта, суттєві для певного дослідження

Моделювання

Процес створення та дослідження моделей

Предметна галузь

Множина всіх об’єктів, властивості яких і відношення між якими досліджують

4. Робота за комп'ютером

У будь-якій офісній програмі створіть схему.

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

ІХ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником:

2. Додаткове завдання. Наведіть приклади предметної галузі досліджень хіміків, філологів, програмістів, медиків.









загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.