Конспекти усіх уроків - Інформатика 8 клас - 2017

АПАРАТНО-ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМП'ЮТЕРА (5 год + 1 год резерв.)

Урок 9 (РЕЗЕРВНА ГОДИНА). ПРАКТИЧНА РОБОТА 3. АРХІВУВАННЯ ТА РОЗАРХІВУВАННЯ ДАНИХ. КОНТРОЛЬНА РОБОТА «КОДУВАННЯ ДАНИХ. АПАРАТНО-ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМП'ЮТЕРА»

Мета:

навчальна: удосконалити вміння виконувати стиснення даних, створювати архіви різних типів, перевірити рівень знань та вмінь, набутих під час вивчення теми «Кодування даних. Апаратно-програмне забезпечення комп'ютера»;

виховна: виховувати дисциплінованість, наполегливість у навчанні;

розвивальна: розвивати логічне мислення, пам'ять, критичне мислення.

Очікувані результати: учень вміє самостійно створювати архів і виконувати основні

операції над архівами, вміє виконувати стискання даних у різних режимах стиснення.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання та матеріали: завдання для практичної роботи, файли-заготовки для практичної роботи, тексти із завданнями для контрольної роботи.

Програмне забезпечення: програма-архіватор.

Основні поняття уроку: стиснення даних, втрата даних, архів, резервна копія, SFX-архів.

Хід уроку

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

· Привітання учнів.

· Перевірка готовності до уроку.

ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Учні демонструють результати домашнього дослідження. Роблять висновок, визначають коефіцієнт стиснення.

АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ З ТЕМИ «АРХІВАТОРИ»

Вправа «Добре-погано»

Учні об’єднуються в дві групи.

Перша знаходить «плюси» в програмах-архіваторах, а друга — мінуси.

Команди відповідають по черзі до першої зупинки.

Вправа «Згоден — не згоден»

(повторення правил БЖД під час роботи з комп'ютером)

Учитель називає правила поведінки під час роботи з комп’ютером, допускаючи помилки.

Якщо учні погоджуються — плескають 1 раз, якщо ні — руки складають навхрест.

ПРАКТИЧНА РОБОТА 3. АРХІВУВАННЯ ТА РОЗАРХІВУВАННЯ ДАНИХ

Виконання практичної роботи

Учні самостійно виконують завдання за підручником. Під час виконання практичної роботи вчитель консультує учнів за потреби.

Учитель оголошує результати наприкінці практичної роботи.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми.

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ

КОНТРОЛЬНА РОБОТА «КОДУВАННЯ ДАНИХ. АПАРАТНО-ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМП'ЮТЕРА»

Завдання для середнього рівня

Тести з одним правильним варіантом відповіді

Наприклад:

1. До властивостей процесорів не належать:

а) тактова частота;

б) розрядність;

в) ємність;

г) кількість ядер.

2. 5 байтів =

а) 45 бітів;

б) 40 бітів;

в) 5000 бітів;

г) 1 біт.

Завдання для достатнього рівня

Тестові завдання з кількома правильними відповідями

3. До пристроїв введення даних належать:

а) сканер;

б) принтер;

в) мікрофон;

г) монітор.

Завдання на встановлення відповідності

4. а) Дистрибутив

1) Програми призначені для діагностування апаратної і програмної складових комп’ютера

2) Носій з інсталяційним пакетом для інсталяції ОС

б) Службове програмне забезпечення

в) Утиліти

3) Ліцензія вільного програмного забезпечення

г) Free software

4) Програми для усунення недоліків та оптимізації роботи комп’ютера

Завдання для високого рівня

5. Дати розгорнуту відповідь або виконати практичне завдання.

6. Розв’язати задачу на визначення довжини двійкового коду.

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Обговорення труднощів, які виникли в процесі виконання практичних завдань та контрольної роботи.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

· Міні-твір на тему: «Комп’ютер у моєму житті».

РЕФЛЕКСІЯ

Укажіть ваш номер:

1. Сьогодні на уроці нічого не спричиняло труднощів.

2. Сьогодні на уроці деякі завдання спричиняли труднощі.

3. Сьогодні на уроці більшість завдань спричиняли труднощі.

4. Сьогодні на уроці всі завдання спричиняли труднощі.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити