Конспекти усіх уроків - Інформатика 8 клас - 2017

ОПРАЦЮВАННЯ ОБ'ЄКТІВ МУЛЬТИМЕДІА (6 год)

Урок 22. ПРАКТИЧНА РОБОТА 7. РОЗМІЩЕННЯ АУДІО- ТА ВІДЕОМАТЕРІАЛІВ В ІНТЕРНЕТІ. КОНТРОЛЬНА РОБОТА «ОПРАЦЮВАННЯ ОБ'ЄКТІВ МУЛЬТИМЕДІА»

Мета:

навчальна: закріпити вміння розміщувати аудіо- та відеоматеріали в Інтернеті, перевірити рівень знань та вмінь, набутих під час вивчення теми «Опрацювання об'єктів мультимедіа»;

виховна: виховувати дисциплінованість, наполегливість у навчанні;

розвивальна: розвивати логічне мислення, пам'ять.

Очікувані результати: учень вміє створювати канал на YouTube, заповнювати вікно налаштувань параметрів відео, завантажувати відео на сервіс YouTube, переглядати завантажене відео онлайн, розміщувати аудіофайли в Інтернеті, встановлювати різний рівень доступу до аудіо інших користувачів.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання та матеріали: відео для вправи «Створи паспорт», роздавальний матеріал для вправи «Створи паспорт», файли-заготовки для практичної роботи, тексти із завданнями для контрольної роботи.

Програмне забезпечення: браузер, програма для перегляду відео.

Основні поняття уроку: канал, YouTube, публікація, теги, доступ, екаунт Google, Google диск.

Хід уроку

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Привітання учнів та перевірка готовності до уроку.

ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Вправа «Створи паспорт»

Учням пропонують переглянути коротке відео. Потрібно визначити значення властивостей фільму для розміщення його в YouTube.

ПОВТОРЕННЯ

Вправа «Встанови послідовність»

Учні об’єднуються в дві групи. Кожній групі роздають картки з етапами послідовності завантаження в Інтернет: І групі — аудіо-, ІІ групі — відеоматеріалів в Інтернеті. Учні розміщують картки в потрібній послідовності та оголошують результати.

Вправа «Згоден — не згоден»

(повторення ПБЖ під час роботи за комп'ютером)

Учитель називає правила поведінки під час роботи з комп’ютером, допускаючи помилки. Якщо учні погоджуються — плескають 1 раз, якщо ні — руки складають навхрест.

ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ

Учні самостійно виконують завдання за підручником. Під час виконання практичної роботи вчитель консультує учнів за потреби.

Учитель оголошує результати наприкінці практичної роботи.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ

Обговорення труднощів, які виникли в процесі виконання практичних завдань.

КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ТЕМИ «ОПРАЦЮВАННЯ ОБ'ЄКТІВ МУЛЬТИМЕДІА»

Завдання для середнього рівня

Тести з одним правильним варіантом відповіді

Наприклад:

1. Укажіть відеофайли:

а) Квіти-doc

б) Квіти-avi

в) Квіти.mp3

2. Оберіть варіант, у якому вказані лише аудіофайли:

а) Зима.mp3, літо-mid, весна-wav, осінь.mр4

б) Зима.mp3, літо-mid, весна-pptx, осінь.midi

в) Зима.mp3, літо-docx, весна-wav, осінь.midi

г) Зима.mp3, літо-mid, весна-wav, осінь.midi

Завдання для достатнього рівня

Тестові завдання з кількома правильними відповідями

3. Програму Кіностудія Windows доцільно використовувати для:

а) створення відеофільму для привітання друга з днем народження;

б) публікації створеного відео в Інтернеті;

в) написання реферату;

г) видалення з власного відео невдалих фрагментів.

Завдання на встановлення відповідності

4. Встанови відповідність між об’єктами відеофільмом та їхньою характеристикою:

Заголовок

Текстові об’єкти, що з’являються або поверх відео та використовують для пояснення зображення, або в кінці відео та містять відомості про авторів відеофільму.

Титри

Один або кілька текстових об’єктів, що з’являються на початку відеофільму

Візуальні ефекти

Ефекти для переходу від одного кадру до іншого

Ефекти переходу

Ефекти зміни зовнішнього викладу зображення.

Завдання для високого рівня

Дати розгорнуту відповідь на питання.

3. Як вирізати кінцівку відеофрагмента?

4. Поясніть різницю розміру аудіофайлів з однаковими даними та різного типу файлів — соловейко.wav, соловейко.mр3

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

· Об’єкт — учень, властивість — вік, значення властивості — 14 років. За даним принципом укажіть властивість та значення властивості об’єкта «підручник».

РЕФЛЕКСІЯ

Укажіть ваш номер.

1. Сьогодні на уроці нічого не спричиняло труднощів.

2. Сьогодні на уроці деякі завдання спричиняли труднощі.

3. Сьогодні на уроці більшість завдань спричиняли труднощі.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити