Конспекти усіх уроків - Інформатика 8 клас - 2017
ОСНОВИ ПОДІЙНО- ТА ОБ'ЄКТНО-ОРІЄНТОВАНОГО ПРОГРАМУВАННЯ (8 год)
Урок 24. ЗНАЙОМСТВО З СЕРЕДОВИЩЕМ ПРОГРАМУВАННЯ. ЕЛЕМЕНТИ ВІКНА СЕРЕДОВИЩА ПРОГРАМУВАННЯ. ПРОГРАМНИЙ ПРОЕКТ І ФАЙЛИ, ЩО ВХОДЯТЬ ДО ЙОГО СКЛАДУ. ПОНЯТТЯ ФОРМИ. СТВОРЕННЯ НАЙПРОСТІШОГО ПРОЕКТУ, ЙОГО КОМПІЛЯЦІЯ, ЗБЕРЕЖЕННЯ, ВИКОНАННЯ
Мета:
✵ навчальна: навчитися завантажувати середовище розробки програм, орієнтуватись в інтерфейсі вікна, створювати найпростіший проект, компілювати, зберігати, виконувати, налаштовувати властивості форми;
✵ виховна: виховувати дисциплінованість, наполегливість у навчанні;
✵ розвивальна: розвивати логічне мислення, пам'ять, моторику пальців.
Очікувані результати: учень вміє завантажувати середовище розробки програм, виконувати команди: компілювати, зберігати, запускати на виконання проект, відкривати раніше створений проект, змінювати значення властивостей форми.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та матеріали: кросворд, файли-заготовки для вправи «Лови помилку», роздавальний матеріал до практичних завдань, презентація вчителя (зображення вікна програми).
Програмне забезпечення: середовище програмування.
Основні поняття уроку: назва середовища програмування, форма, назви властивостей форми, проект, компілятор, інспектор об'єктів.
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання учнів та перевірка готовності до уроку.
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Учні доповідають домашні заготовки з теми «Мова програмування Pascal». Доповнюють інформацію одне одного.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ З ТЕМИ «СЕРЕДОВИЩЕ ТЕКСТОВОГО ПРОЦЕСОРА»
Відкрити текстовий процесор.
Пригадати елементи інтерфейсу програми.
· Що таке діалогове вікно?
МОТИВАЦІЯ
· Розгадати кросворд, де ключове слово — назва середовища (Lazarus).
· Що позначає це слово та як воно пов’язане з нашим уроком?
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Розповідь учителя супроводжено демонструванням роботи в програмному середовищі.
1. Середовище розробки програм Lazarus
Завдання. Дослідити інтерфейс розробки. Знайти спільні елементи з вікном текстового процесора.
2. Пояснення значень нових елементів вікна
3. Форма
Завдання. Дослідити властивості форми: Caption, Color, Height, Width, Top, Left. Для цього змінити значення цих властивостей (за вказівкою вчителя).
Скласти таблицю:
Назва властивості |
Значення властивості |
4. Створення проекту, компіляція, виконання, збереження проекту
Вправа «Лови помилку»
Відкрити проект, указаний учителем, виконати команду «компілювати». У програмному коді заздалегідь допущена помилка. Учні спостерігають, що програма-компілятор указала на наявність помилок. Учні досліджують вікно компілятора, виправляють помилку за вказівкою вчителя, повторюють команди. Роблять висновок щодо роботи програми компілятора.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ЗАКРІПЛЕННЯ (ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ)
✵ Завантажити програмне середовище, створити проект.
✵ Знайти вказані вчителем елементи вікна, змінити властивості форми, виконати компіляцію, запустити проект на виконання, зберегти проект, відкрити цей проект.
✵ Дослідити, які команди можна запускати «гарячими клавішами». Записати в зошит таблицю відповідності команд та «гарячих клавіш».
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Запитання до класу. Назвіть елементи вікна.
Елементи вікна позначені числами, учень називає число і елемент, який воно позначає.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
✵ Опанувати матеріал за підручником.
РЕФЛЕКСІЯ
Продовжте речення: «Сьогодні на уроці для мене було легко..., складно...»