Конспекти усіх уроків - Інформатика 8 клас - 2017
АЛГОРИТМИ РОБОТИ З ОБ'ЄКТАМИ ТА ВЕЛИЧИНАМИ (21 год)
Урок 43. АЛГОРИТМИ З ПОВТОРЕННЯМИ. ЦИКЛ З ПЕРЕДУМОВОЮ
Мета:
✵ навчальна: актуалізувати знання про алгоритми з повтореннями, навчити реалізовувати алгоритми з повтореннями в середовищі програмування з використанням оператора While;
✵ виховна: виховувати дисциплінованість, наполегливість у навчанні, вміння працювати в групі;
✵ розвивальна: розвивати логічне мислення, пам'ять, навички роботи з блок-схемами, критичне мислення.
Очікувані результати: учень вміє створювати блок-схеми алгоритмів з повторенням з передумовою, реалізовувати їх у середовищі програмування.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та матеріали: презентація вчителя, роздавальний матеріал до вправи «Дослідники», «Брейн-ринг».
Програмне забезпечення: програма для демонстрування презентації, середовище програмування.
Основні поняття уроку: блок-схема, послідовність команд, команди циклу з передумовою мовою програмування.
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання учнів та перевірка готовності до уроку.
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Демонстрування учнями проекту, виконаного вдома, оцінювання робіт учнів.
Вправа «Брейн-ринг»
Учні працюють у парах.
Кожна пара отримує картки із завданням: дано фрагмент програмного коду, учні знайомляться з кодом та визначають, що виконує дана програма. Хто швидше складе умову до задачі.
(Програмний код передбачає використання циклу з параметром.)
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ З ТЕМИ «ЦИКЛИ З ПЕРЕДУМОВОЮ»
«Робота в групах»
Учні об’єднуються в дві групи та виконують завдання.
Вправа «Дослідники»
Командам роздають картки з блок-схемами алгоритмів з повторенням (з передумовою) та вхідними даними.
Виконати алгоритм та повідомити відповідь.
МОТИВАЦІЯ
Вправа «До та Після»
Учитель пропонує учням відповісти на питання «Чим відрізняються між собою цикл з лічильником і цикл з предумовою» та занотувати відповідь до стовпця «До».
До |
Після |
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Розповідь учителя супроводжено демонструванням презентації.
1. Цикл з передумовою. Створення блок-схеми циклу
Колективна робота учнів і вчителя
Складання блок-схеми до задачі.
Приклади задач:
Задача 1. Обчислити суму перших 100 натуральних чисел методом послідовного додавання.
Задача 2. Вивести таблицю натуральних чисел від 20 до 30, їхні квадрати та куби.
2. Команди циклу з передумовою в мові програмування
Колективна робота учнів і вчителя
Складання програми до задачі 1.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ЗАКРІПЛЕННЯ (ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ)
Повторення правил БЖД під час роботи з комп'ютером
Робота за комп'ютером
Завдання 1. Скласти програму для розв’язання задачі 2.
Завдання 2. Створити блок-схеми алгоритмів та проект до задач. Дано натуральне число. Чи є воно степенем числа 2? (Потрібно ділити число на 2 поки частка від ділення ціле число.)
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Вправа «До та Після»
Учитель пропонує учням відповісти на питання «Чим відрізняються між собою цикл з лічильником і цикл з предумовою» та занотувати відповідь до стовпця «Після».
Обговорення відповідей учнів.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
✵ Опрацювати матеріал за підручником.
✵ Скласти блок-схему та програму до задачі. Клієнт поклав у банк суму N гривень, кожного місяця банк додає до суми визначений відсоток K від суми. Яку суму клієнт отримає через рік зберігання в банку?
РЕФЛЕКСІЯ
Оберіть смайлик, який відображає ваш настрій.