Конспекти усіх уроків - Інформатика 8 клас - 2017
АЛГОРИТМИ РОБОТИ З ОБ'ЄКТАМИ ТА ВЕЛИЧИНАМИ (21 год)
Урок 51. КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ТЕМИ «АЛГОРИТМИ РОБОТИ З ОБ'ЄКТАМИ ТА ВЕЛИЧИНАМИ»
Мета:
✵ навчальна: перевірити знання учнів з теми «Алгоритми роботи з об'єктами та величинами»
✵ виховна: виховувати дисциплінованість, наполегливість в навчанні;
✵ розвивальна: розвивати пам'ять, вміння планувати власну діяльність.
Очікувані результати: учень володіє теоретичними знаннями з теми, вміє складати алгоритми опрацювання величин числового та текстового типу, зокрема алгоритми з повтореннями та розгалуженнями; складати, редагувати, налагоджувати та виконувати програми опрацювання числових і текстових величин у навчальному середовищі програмування; аналізувати результати виконання програм опрацювання величин числового типу; відображати за заданими параметрами графічні примітиви різної форми та кольору, відображати в програмі рисунки, збережені в зовнішніх файлах.
Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навичок.
Обладнання та матеріали: завдання для контрольної роботи.
Програмне забезпечення: середовище програмування, редактор тестів.
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання учнів та перевірка готовності до уроку.
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Демонстрування учнями проекту, виконаного вдома, оцінювання робіт учнів.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ З ТЕМИ «АЛГОРИТМИ РОБОТИ З ОБ'ЄКТАМИ ТА ВЕЛИЧИНАМИ»
Вправа «Пінг-понг»
Учні об’єднуються в дві команди. Учні однієї команди називають тип алгоритму (з розгалуженням, цикл), а учні іншої команди — різновид алгоритму (повне або неповне), учні першої команди — називають послідовність виконання такого алгоритму, учні другої — команди такого алгоритму. Потім називають наступний вид алгоритму.
КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ТЕМИ «АЛГОРИТМИ РОБОТИ З ОБ'ЄКТАМИ ТА ВЕЛИЧИНАМИ»
Завдання для середнього рівня
1. Розв’язати кросворд. (Завдання передбачає перевірку теоретичних знань з теми.)
1) Речення, яке містить твердження про певний об’єкт і про яке однозначно можна сказати, істинне воно чи хибне.
2) Змінні, які можуть набувати одне з двох значень, true або false.
3) Логічний вираз, значення якого дорівнює true, якщо значення логічного виразу дорівнює false, і дорівнює false, якщо значення логічного виразу дорівнює true.
4) Значення властивостей якого компонента можуть бути використані в логічному виразі в команді розгалуження.
5) Одна з команд для реалізації циклу.
6) Компонент для створення графічних об’єктів у проектах.
7) Текст, який ігнорується компілятором і уводиться до тексту проекту з метою полегшення його розуміння.
8) Кількісно виражене значення властивості об’єкта.
Завдання для достатнього рівня
Завдання даного рівня передбачають перевірку вміння створювати проекти в середовищі програмування з використанням лінійних алгоритмів та алгоритмів з розгалуженням.
2. Створити проект, у якому відбувається переведення значень температури з градусів Цельсія у значення в градусах Фаренгейта.
3. Створити проект, у якому на формі розмістити зображення, створене з графічних примітивів за зразком.
Завдання для високого рівня
Виконати практичні завдання:
4. Створити проект, у якому розраховується добуток перших 100 непарних чисел.
5. Створити проект, у якому всі букви «и» замінюються на «і».
6. Створити проект, у якому ввести на форму три розрядне натуральне число, перевірити, чи всі цифри заданого ряду непарні. Відповідь подати в такому вигляді: 235 — ні, 357 — так.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Обговорення труднощів, які виникли в процесі виконання завдань.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
✵ Використовуючи доступні джерела інформації, дослідити, у яких сферах діяльності доцільно використовувати електронні таблиці.
РЕФЛЕКСІЯ
Укажіть ваш колір:
✵ «Зелений» — сьогодні на уроці нічого не спричинило труднощів.
✵ «Жовтий» — сьогодні на уроці деякі завдання спричиняли труднощі.
✵ «Рожевий» — сьогодні на уроці більшість завдань спричиняли труднощі.
✵ «Червоний» — сьогодні на уроці всі завдання спричиняли труднощі.