Конспекти усіх уроків - Інформатика 8 клас - 2017
ТЕХНОЛОГІЇ ОПРАЦЮВАННЯ ЧИСЛОВИХ ДАНИХ У СЕРЕДОВИЩІ ТАБЛИЧНОГО ПРОЦЕСОРА (12 год)
Урок 53. АБСОЛЮТНІ, ВІДНОСНІ Й МІШАНІ ПОСИЛАННЯ НА КОМІРКИ ТА ДІАПАЗОНИ КОМІРОК
Мета:
✵ навчальна: сформувати свідомі знання про абсолютні, відносні і мішані посилання на комірки та діапазони комірок;
✵ виховна: виховувати дисциплінованість, наполегливість у навчанні, інформаційну культуру;
✵ розвивальна: розвивати логічне мислення, пам'ять, інформаційну культуру.
Очікувані результати: учень вміє записувати абсолютні, відносні та мішані посилання в комірках і діапазони комірок, використовувати автозаповнення клітинок для прискорення введення даних.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та матеріали: презентація вчителя, файли-заготовки для практичних завдань, приклади форматування таблиць.
Програмне забезпечення: програма для перегляду презентацій, браузер, табличний процесор.
Основні поняття уроку: абсолютні, відносні і мішані посилання, діапазони комірок.
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання учнів та перевірка готовності до уроку.
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Вправа «Ланцюжок»
Учні об’єднуються у дві групи.
Завдання учням
І група — назвати послідовність дій для завантаження табличного процесора, ІІ група — послідовність для збереження файлу табличного процесора.
І група — послідовність дії друкування електронної таблиці, ІІ група — послідовність зміни розміру полів.
І група — послідовність дій створення колонтитулів, ІІ група — послідовність зміни орієнтації аркуша.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ З ТЕМИ «ВИКОНАННЯ ОБЧИСЛЕНЬ У ТАБЛИЧНОМУ ПРОЦЕСОРІ»
Повторення правил БЖД під час роботи з комп'ютером
Фронтальна робота за комп'ютером
Учитель демонструє дії на екрані.
Відкрити файл-заготовку (у файлі міститься таблиця з назвою «Товарний чек» на 30 товарів. Таблиця не відформатована).
Номер з/п |
Назва товару |
Кількість |
Ціна |
Сума |
1 |
Зошит у клітинку |
12 |
4,5 |
|
... |
... |
... |
||
До сплати |
Завдання. Виконати форматування таблиці відповідно до зразка (змінити формат клітинок стовпців «Ціна», «Сума»), заповнити комірки зі знаками питання (стовпчик «Номер з/п» — автозаповнення, «Сума», «До сплати» — формули).
Вправа «До та Після»
Після виконання практичних дій учні відповідають на питання, які автоматизовані дії в табличному процесорі вони можуть виконувати. Занотовують відповідь у стовпчик «До».
До |
Після |
МОТИВАЦІЯ
Доповідь учнів з теми: «Сфери людської діяльності, у яких використовують електронні таблиці». (Домашнє завдання)
Повідомлення теми і мети уроку
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Розповідь учителя супроводжено презентацією.
1. Відносні та абсолютні посилання. Ім'я клітинки
Завдання учням. Додати до таблиці «Товарний чек» клітинку «Курс валюти» та перевести стовпчик «Сума» в іншу валюту. (Курс обраної валюти дізнатися за допомогою інтернет-джерел.)
2. Мішані посилання
Питання до учнів. Чи можна в таблиці «Товарний чек» застосувати мішані посилання для переведення курсу валют? Які саме?
3. Діапазон комірок
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ЗАКРІПЛЕННЯ (ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ)
Практичне завдання спрямоване на застосування посилань різного типу.
✵ Створити таблицю множення (таблиця Піфагора).
✵ Виконати форматування таблиці.
✵ Додаткове завдання. Створити таблицю квадратів чисел.
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Обговорення результатів практичної роботи.
Вправа «До та Після»
Учитель пропонує повернутися до питання, які автоматизовані дії в табличному процесорі можна виконувати, та заповнити стовпець Після.
Заповнення стовпця «Після».
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
✵ Опрацювати матеріал за підручником.
✵ Створіть таблицю з розкладом дзвінків у школі для 7 уроків. Відомо, що тривалість уроку — 45 хв, перший урок розпочинається о 8 годині, перерва після І, IV, V, VI уроків — 10 хв, а після ІІ та ІІІ уроків — 15 хвилин.
РЕФЛЕКСІЯ
Оберіть смайлик, який відображає ваш настрій.