Конспекти усіх уроків - Інформатика 8 клас - 2017
РОЗВ'ЯЗУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНИХ ЗАДАЧ (3 год)
Урок 64. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНИХ ЗАДАЧ
Мета:
✵ навчальна: сформувати в учнів предметні ІКТ-компетентності, навчити розв'язувати задачі компетентністного характеру;
✵ виховна: виховувати дисциплінованість, наполегливість у навчанні;
✵ розвивальна: розвивати пам'ять, уміння планувати власну діяльність, естетичний смак, навички творчої роботи.
Очікувані результати: учень уміє аналізувати задачу, будувати інформаційну модель, використовувати інтернет-ресурси з метою пошуку інформаційних матеріалів, добирати необхідні засоби опрацювання даних, подавати результати розв'язування задачі відповідно до аудиторії.
Тип уроку: застосування знань, формування умінь та навичок.
Обладнання та матеріали: роздавальний матеріал «Рекомендації до розв'язання задачі».
Програмне забезпечення: відеоредактор, браузер.
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання учнів та перевірка готовності до уроку.
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Учні по черзі доповідають з питання «Приклади застосування табличного процесора у власному житті».
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ З ТЕМИ «ОПРАЦЮВАННЯ ОБ'ЄКТІВ МУЛЬТИМЕДІА»
Фронтальне опитування
1. Що таке компетентнісна задача?
2. Правила пошуку інформації в Інтернеті.
3. За допомогою яких програмних засобів можна представити результати виконаної роботи?
4. Які програми для створення відеокліпів ви знаєте?
5. Як зберегти файл-проект у відеоформаті?
6. Як завантажити відео в Інтернет?
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Розповідь учителя супроводжено демонструванням презентації.
Етапи розв'язування компетентнісних задач (розповідь учителя)
Вправа «Карта знань»
Зобразити в зошиті схематично послідовність етапів розв’язування компетентнісних задач.
Постановка задачі. У сучасному світі поширені та доступні соціальні мережі, через що відвідують їх велика кількість людей. Чи є якісь загрози для відвідувачів соцмереж?
Дослідити, які є загрози віртуального світу для дітей та підлітків та яких правил повинні дотримуватись відвідувачі соціальних мереж. Створити відео- ролик про загрози віртуального світу для дітей та підлітків. Необхідні зображення знайти в Інтернеті, додати підпис-пояснення до кожного кадру відео, а в титрах подати список використаних джерел. Завантажити в Інтернет відеокліп.
Рекомендації до розв'язання задачі
1. Які дані потрібні для розв’язання задачі?
2. Визначити ключові слова для пошуку потрібних відомостей в Інтернеті.
3. Знайти необхідні зображення.
4. Указати URL-адреси сайтів, на яких знайшли необхідні дані.
5. Сформулювати пояснення до кожного кадру.
6. Обрати програмний засіб для розв’язання задачі (відеоредактор).
7. Створити відеоряд.
8. Додати підписи-пояснення, титри.
9. Зберегти відеокліп.
10. Завантажити в Інтернет.
11. Презентувати класу результат розв’язування задачі.
Розв'язання компетентнісної задачі
Учні виконують розв’язання задачі, користуючись рекомендаціями вчителя. Учитель за потреби індивідуально консультує учнів у процесі роботи.
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Оцінювання робіт учнів.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
✵ Оформити рекомендації щодо безпечного перебування в соцмережі засобами текстового редактора. Оформити на власний розсуд. Роздрукувати.
РЕФЛЕКСІЯ
Продовжте речення: «Сьогодні на уроці для мене було новим...»