Конспекти усіх уроків - Інформатика 8 клас - 2017

ВИКОНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ І ГРУПОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ ІЗ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРЕДМЕТНОЇ ГАЛУЗІ НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ «ІНФОРМАТИКА» (3 год)

Урок 68. ВИКОНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ І ГРУПОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ ІЗ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРЕДМЕТНОЇ ГАЛУЗІ НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ «ІНФОРМАТИКА». ОФОРМЛЕННЯ МАТЕРІАЛІВ ПРО ВИКОНАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ

Мета:

навчальна: сформувати в учнів уявлення про виконання індивідуальних і групових навчальних проектів із дослідження предметної галузі навчального курсу «Інформатика»;

виховна: виховувати дисциплінованість, наполегливість у навчанні, вміння працювати в групі;

розвивальна: розвивати вміння публічного виступу, комунікативні здібності, пам'ять, уміння планувати власну діяльність, естетичний смак, навички творчої роботи.

Очікувані результати: учень уміє аналізувати умову задачі, розробляти план виконання навчального проекту, виконувати пошук інформаційних матеріалів та їх аналіз, використовує раніше здобуті знання з теми «Основи подійно- та об'єктно-орієнтованого програмування» для виконання проекту, використовувати електронну пошту для відправлення вчителю результатів своєї роботи.

Тип уроку: застосування знань, формування умінь та навичок.

Обладнання та матеріали: презентація вчителя.

Програмне забезпечення: браузер, табличний процесор, програма для створення презентацій, текстовий процесор, середовище програмування.

Хід уроку

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Привітання учнів та перевірка готовності до уроку.

АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ З ТЕМИ «ОСНОВИ ПОДІЙНО- ТА ОБ'ЄКТНО-ОРІЄНТОВАНОГО ПРОГРАМУВАННЯ»

Питання до учнів

1. Які основні складові середовища Lazarus і яке їх призначення?

2. Що таке форма? Назвіть кілька її властивостей.

3. Які події можуть відбуватися з формою?

4. Якою командою можна відкрити вікно повідомлення?

5. Назвіть компоненти, які можна розмістити на формі. Яке їх призначення?

6. Який компонент використовують для відображення на формі графічних зображень, що містяться в зовнішніх файлах?

МОТИВАЦІЯ

Заповнити таблицю ЗХД, стовбці Знаю та Хочу дізнатись.

Знаю

Хочу дізнатись

Дізнався

ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Розповідь учителя супроводжено презентацією.

1. Створення моделі (робота в групах)

Завдання учням

Створити схему, у якій структуровано всі знайдені матеріали.

2. Оформлення результатів (робота в групах)

Завдання учням

Вибрати засоби подання результатів.

ВИКОНАННЯ ПРОЕКТУ

Повторення правил БЖД під час роботи за комп'ютером

Учні створюють інтерактивний довідник у середовищі програмування. Учитель консультує учнів за потреби.

Оформити звіт та надіслати електронним листом учителю.

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Заповнити таблицю ЗХД, стовбець Дізнався.

Знаю

Хочу дізнатись

Дізнався

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

• Опанувати матеріал за підручником.

• Створити презентацію для захисту проекту, дотримуючись плану виступу. Підготуватися до захисту проекту.

РЕФЛЕКСІЯ

Продовжте речення: «Сьогодні на уроці мені найбільш сподобалося...»





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити