Конспекти усіх уроків - Інформатика 9 клас - 2018
ТЕМА 3. КОМП'ЮТЕРНІ ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Урок 10. ДОДАВАННЯ ВІДЕОКЛІПІВ, ЗВУКОВИХ ЕФЕКТІВ І МОВНОГО СУПРОВОДУ ДО СЛАЙДОВОЇ ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Мета уроку:
✵ навчальна: познайомити учнів з основними прийомами додавання до слайдових презентацій відеокліпів, звукових ефектів і мовного супроводу;
✵ розвивальна: розвиток наочно-дійового мислення, предметного сприйняття; вміння концентрувати увагу, зорової та механічної пам'яті; розвиток творчої уяви;
✵ виховна: виховання пізнавального інтересу до предмета; виховання інформаційної культури, культури ведення зошита; вміння співпрацювати та особисту відповідальність за результати роботи на уроці; формування відчуття смаку та стилю.
Очікувані результати: учень уміє описати спосіб застосування ефектів анімації до процесу змінення слайдів та об'єктів на слайдах; додавати до слайдів відеокліпи, звукові ефекти, мовний супровід; оцінювати презентацію за заданими критеріями.
Обладнання та матеріали: зошит, підручник, комп'ютер, підготовлені 4 презентації «Природа нашого краю», роздруковані елементи інтерфейсу PowerPoint, пов'язані з алгоритмом додавання до слайдів звуку, відеокліпів, мовного супроводу (або ці елементи можуть бути розташовані на слайдах для демонстрування на екрані), заготовки малюнків, звукових файлів, відеокліпів.
Програмне забезпечення: ОС Windows чи альтернативна, середовище для створення презентацій.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Все відображене в звуках. Минуле людини, її сьогодення і майбутнє ...
Лише той, хто чує шум буття, може прийняти правильне рішення.
Пауло Коельо
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
І. Організаційний момент Привітання вчителя: — Друзі! Сьогодні на початку уроку ми озвучимо одне одному свої побажання і зробимо це так: По черзі торкнутися однойменними пальцями рук свого сусіда, починаючи з великого пальця, та при цьому сказати: ✵ бажаю (торкнутися великими пальцями); ✵ успіху (вказівними); ✵ великого (середніми); ✵ у всьому (безіменними); ✵ та усюди (мізинцями); ✵ Здрастуй! (дотик всією долонею) Перевірка присутніх Перевірка готовності учнів до уроку: наявність робочих зошитів, підручників тощо |
Учні вітаються протягом 2 хвилин |
II. Перевірка домашнього завдання — Час перевірити, чи в кожного є домашнє завдання і наскільки якісно воно виконане |
Діти зачитують домашні заготовки, відповіді на питання підручника, коментують відповіді однокласників |
III. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів Вправа «Згоден — не згоден» — Пропоную виразити своє ставлення до тверджень, які я буду виголошувати, за правилом: згоден — «+», не згоден — «-». [Орієнтовні вислови, які проголошує вчитель]: ✵ Презентація складається тільки з тексту та малюнків. ✵ Дизайн оформлення має бути різним на кожному слайді. ✵ Чим більше тексту, тим краще. ✵ Елементи управління дозволяють здійснювати перехід між слайдами. ✵ Призначення гіперпосилань — перехід від презентації до певного сайту в Інтернеті. Підсумок етапу: Учитель після кожного твердження проголошує «ідеальний» варіант відповідей та просить співвіднести їх з тими, що надали учні |
Діти відповідають, не оголошуючи свої думки, а тільки демонструючи умовні позначки, протягом 5-7 хвилин |
IV. Мотивація. Повідомлення теми та мети уроку Учитель демонструє кілька заздалегідь підготовлених презентацій, присвячених природі своєї місцевості: 1 презентація містить тільки текст та зображення. 2 презентація — текст, зображення та звуки природи. 3 презентація — текст, зображення, звуки, відеоролики відповідної тематики. 4 презентація — текст, зображення, звуки, відеоролики, мовний супровід. — Поясніть, чим відрізняються ці презентації. — Яку з них вам було переглядати цікавіше? — 3 якої презентації ви отримали більше інформації? Чому? — Порівняйте час, який вам знадобився для осмислення інформації, отриманої з кожної презентації. Поясніть відповідь. [Учитель керує процесом надання відповідей за допомогою питань.] |
Учні переглядають презентації та приходять до висновку, що наявність у презентаціях доцільно підібраного звуку, відеокліпів та мовного супроводу, крім того, що прикрашають презентацію, ще і значно полегшують сприйняття та підвищують якість - отриманої інформації |
— Ваші відповіді зашифровані у вигляді ребусів. Відгадайте їх та сформулюйте тему уроку |
Діти формулюють тему уроку |
V. Вивчення нового матеріалу — Розглянемо алгоритм додавання до слайдів презентації відеокліпів, звукових ефектів і мовного супроводу. — Перелік дій, які необхідно виконати, щоб досягнути необхідного результату, пояснять та продемонструють: ... [Учитель називає прізвища учнів, які отримали додому завдання підготуватися до розповіді.] |
Учні (2-3 особи) розповідають алгоритм, наочно демонструючи необхідні дії |
Інші діти роблять нотатки до алгоритму в зошитах |
|
VI. Фізкультхвилинка |
|
VII. Первинне закріплення знань — На дошці (на екрані) розміщено елементи інтерфейсу PowerPoint, пов’язані з алгоритмом додавання до слайдів звуку, відеокліпів, мовного супроводу. — Розташуйте їх у правильному порядку для правильного виконання цього алгоритму |
Окремі учні виконують це завдання |
VIII. Практична робота учнів за ПК — Пригадаємо правила безпечної роботи за комп’ютером (це допуск до виконання практичної роботи) Інструктаж учителя щодо завдання практичної роботи Групова робота (кількість груп збігається з кількістю комп'ютерів у кабінеті) Завдання: (кожна група отримує свою назву птаха) — Скориставшись заготовками зображень птахів, звуків їхнього співу та відеокліпами про них, створити презентацію про відповідного птаха. — Застосувати всі можливі параметри звукових ефектів — Під час створення презентації застосувати можливості дизайну слайдів презентації та елементи керування презентаціями. Аналіз учителем результатів практичної роботи, додавання балів учням |
Учні формулюють правила Групове виконання учнями практичної роботи |
IX. Підсумки уроку та рефлексія Учитель пропонує учням письмово заповнити анкету: — Мені було незрозуміло... — У мене виникли такі питання... — Я не зміг виконати завдання тому, що... — Найлегше для мене булло виконати такі дії... — Мені сподобалося і я буду використовувати... Оцінювання роботи учнів з корекцією (за потреби) та аргументацією оцінки вчителем |
Учні відповідають на питання, висловлюють особисте ставлення до вивченого матеріалу |
X. Домашнє завдання Підготувати та додати до створених презентацій невеликий мовний супровід відповідного змісту |