Конспекти усіх уроків - Інформатика 9 клас - 2018

ТЕМА 3. КОМП'ЮТЕРНІ ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Урок 11. ЕЛЕМЕНТИ АНІМАЦІЇ. УПРАВЛІННЯ ПОКАЗОМ ПРЕЗЕНТАЦІЇ. ДРУК ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Мета уроку:

навчальна: познайомити учнів з поняттям анімації, типами анімаційних ефектів; навчити додавати анімаційні ефекти до об'єктів на слайдах та використовувати анімаційні ефекти для переходу між слайдами; навчити демонструвати презентації та друкувати їх;

розвивальна: розвиток наочно-дійового мислення, предметного сприйняття; вміння концентрувати увагу, зорової та механічної пам'яті; розвиток творчої уяви;

виховна: виховання пізнавального інтересу до предмета; виховання інформаційної культури, культури ведення зошита; вміння співпрацювати та особисту відповідальність за результати роботи на уроці; формування відчуття смаку та стилю.

Очікувані результати: учень уміє додавати до об'єктів на слайдах анімаційні ефекти; налаштовувати анімаційні ефекти змінення слайдів; готувати до друку і друкувати слайди презентації; оцінювати презентацію за заданими критеріями.

Обладнання та матеріали: зошит, підручник, комп'ютер.

Програмне забезпечення: ОС Windows чи альтернативна, середовище для створення презентацій.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

Анімація — це не те, коли ти береш олівець і малюєш рівну, правильну лінію.

Анімація — коли ти намагаєшся відшукати ту лінію, яка прихована всередині тебе самого.

Хаяо Міядзаки

Діяльність учителя

Діяльність учнів

І. Організаційний момент

Привітання вчителя:

— Друзі! Сьогодні на початку уроку я хочу пригадати, які мультфільми мені запам’яталися з дитинства, та продемонструвати

з них ті уривки, які люблю переглядати, щоб посміхнутися та покращити свій настрій.

— Поділіться секретом про свої улюблені мультфільми. Перевірка присутніх.

Перевірка готовності учнів до уроку: наявність робочих зошитів, підручників тощо

Учні розповідають про мультфільми та переглядають запропоновані фрагменти впродовж 3 хв

II. Перевірка домашнього завдання

— Час перевірити, чи в кожного є домашнє завдання і наскільки якісно воно виконане.

— Переглянемо підготовлені вдома презентації, до яких необхідно було додати мовний супровід

Діти демонструють презентації, коментують відповіді однокласників

III. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів

Групова робота

Учитель поєднує учнів у три групи.

Кожна група протягом 2-3 хвилин готує коротку доповідь за матеріалом минулих уроків, а саме:

Група № 1 «Етапи розробки презентації. Вимоги до презентації. Елементи дизайну презентацій. Макети слайдів. Стильове оформлення слайдів презентації»

Група № 2 «Використання діаграм у презентаціях. Гіперпосилання і елементи управління в презентаціях»

Група № 3 «Додавання відеокліпів, звукових ефектів і мовного супроводу до слайдової презентації»

Підсумок етапу:

Учитель звертає увагу на найбільш вдалі та правильні повідомленні, вибірково виставляє оцінки доповідачам

Діти готують повідомлення, доповідають

IV. Мотивація. Повідомлення теми та мети уроку

— Чи не виникало у вас бажання або думка під час підготовки домашнього завдання, коли ви доопрацьовували презентації про птахів, додати до зображень рух, так би мовити, «оживити» їх?

— А хто може пригадати, як перекладається англійською слово «оживляти»?

— Правильно! Animate.

— Ну а хто тепер здогадався, якою буде тема сьогоднішнього уроку, як називаються ефекти, за допомогою яких можна додати рух до презентацій?

[Учитель керує процесом надання відповідей за допомогою питань.]

Учні висловлюють свої думки, припущення та формулюють тему уроку

V. Вивчення нового матеріалу

Робота з підручником

Заповнення таблиці

Учні працюють з підручником, створюють таблиці у зошитах, за викликом учителя пояснюють їх зміст

Анімація малюнків та тексту

Ефекти зміни слайдів

Стандартна:

Користувацька:

Установка ефекту дії

Параметри

Заповнення таблиці

Варіанти показу презентації

Керується доповідачем

Керується користувачем

Автоматичний

Показ слайдів

Неперервний цикл до натискання клавіші Esc

Без мовного супроводу

Без анімації

Слайди

Демонстрування всіх створених слайдів

Показ тільки окремих слайдів

Зміна слайдів

Вручну

За часом

— Прокоментуйте свої записи та продемонструйте необхідні дії на екрані

VІ. Фізкультхвилинка

VII. Первинне закріплення знань

Опитування з короткими відповідями:

— Анімація яких об’єктів існує? (Анімація малюнків, тексту та ефекти зміни слайдів)

— Які види анімації малюнків і тексту існують? (Стандартні та користувацькі)

— До яких об’єктів можна застосовувати стандартні анімаційні ефекти? (До заголовків слайдів та тексту у вигляді маркованого списку)

— Що можна зробити з об’єктом, перш ніж додати користувацькі анімаційні ефекти? (Виділити)

Учитель фіксує прізвище тих, хто дав найбільш вдалі відповіді для урахування їх під час оцінювання наприкінці уроку

Учні дають відповіді усно з місця

VIII. Практична робота учнів за ПК

— Пригадаємо правила безпечної роботи за комп’ютером (це допуск до виконання практичної роботи)

Інструктаж учителя щодо завдання практичної роботи

Групова робота (кількість груп збігається з кількістю комп’ютерів у кабінеті)

Учні формулюють правила

Завдання (кожна група використовує презентацію «Птахи», підготовку якої розпочато на минулому уроці та продовжено вдома)

— Переглянути всі доступні види анімаційних ефектів.

— Підібрати ті з них, які буде доцільно використати в кожній з ваших презентацій.

— Додати до об’єктів на слайдах та до слайдів підібрані анімаційні ефекти.

— Продемонструйте свої презентації, використовуючи різні режими перегляду презентацій.

— Пропоную взаємно проаналізувати презентації та оцінити їх за таким планом:

Групове виконання учнями практичної роботи

1. Зміст 1 бал

2. Грамотність 1 бал

3. Вдале розміщення зображень та відеокліпів 1 бал

4. Доцільне застосування звукових ефектів та мовного супроводу 2 бали

5. Стильове оформлення 2 бали

6. Анімаційні ефекти 2 бали

7. Гіперпосилання та елементи управління 2 бали

8. Оригінальність 1 бал

Разом 12 балів

Аналіз учителем результатів практичної роботи, коментування взаємооцінок учнів

Діти здійснюють взаємооцінювання створених презентацій

IX. Підсумки уроку та рефлексія

Вправа «Вибір»

Учитель пропонує учням поставити позначку «+» на лінії в тому місці, яке відображає їхнє ставлення до заняття та ступінь активності на уроці:

1. Я вважаю, що урок був цікавим ________ нудним

2. Я навчився багато чому ________ мало чому

3. Я вважаю, що слухав інших уважно ________ неуважно

4. Я брав участь в обговоренні часто ________ рідко

5. Результатами своєї роботи на уроці я задоволений ________ не задоволений

Оцінювання роботи учнів з корекцією (за потреби) та аргументацією оцінки вчителем

Учні відповідають на питання, висловлюють особисте ставлення

X. Домашнє завдання

Підготувати, скориставшись ресурсами Інтернет, необхідний матеріал для створення презентації за темою «Столиці світу»





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити