Конспекти усіх уроків - Інформатика 9 клас - 2018
ТЕМА 3. КОМП'ЮТЕРНІ ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Урок 12. ПРАКТИЧНА РОБОТА 3. РОЗРОБКА ПРЕЗЕНТАЦІЙ З ЕЛЕМЕНТАМИ АНІМАЦІЇ, ВІДЕОКЛІПАМИ, ЗВУКОВИМИ ЕФЕКТАМИ ТА МОВНИМ СУПРОВОДОМ
Мета уроку:
✵ навчальна: відпрацювати в учнів уміння використовувати анімацію, відеокліпи, звукові ефекти, мовний супровід; повторити можливості середовища зі створення презентацій щодо стильового оформлення слайдів, додавання гіперпосилань та елементів управління;
✵ розвивальна: розвиток наочно-дійового мислення, предметного сприйняття; вміння концентрувати увагу, зорової та механічної пам'яті; розвиток творчої уяви;
✵ виховна: виховання пізнавального інтересу до предмета; виховання інформаційної культури, культури ведення зошита; вміння співпрацювати та особисту відповідальність за результати роботи на уроці; формування відчуття смаку та стилю.
Очікувані результати: учень уміє використовувати анімацію, відеокліпи, звукові ефекти, мовний супровід; створювати стильове оформлення слайдів у презентаціях; додавати до слайдів гіперпосилання та елементи управління; оцінювати презентацію за заданими критеріями.
Обладнання та матеріали: зошит, підручник, комп'ютер.
Програмне забезпечення: ОС Windows чи альтернативна, середовище для створення презентацій.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації.
Хід уроку
Найчудовіше місто — це те, де людина щаслива.
Еріх Марія Ремарк
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
І. Організаційний момент Привітання вчителя: — Друзі! Сьогодні ми почнемо урок з хвилинки географії. — Поділимось на дві групи. До першої будуть входити учні, які народилися взимку або навесні, а до другої — влітку або восени. Учасники першої групи будуть називати країну, другої — її столицю. Потім — навпаки. Перевірка присутніх Перевірка готовності учнів до уроку: наявність робочих зошитів, підручників тощо |
Учні пригадують назви країн та їхніх столиць упродовж 3 хв |
II. Перевірка домашнього завдання — Час перевірити, чи в кожного є домашнє завдання і наскільки якісно воно виконане. — Повідомте, які матеріали ви підібрали та якими ресурсами Інтернет для цього скористалися |
Діти розповідають про стан виконання домашнього завдання |
III. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів — Наш урок сьогодні — виключно ваша практична робота за комп’ютерами, під час виконання якої будемо намагатись застосувати всі відомі дії з підготовки та демонстрування презентацій. — Тому швидко пригадаємо, ті алгоритми виконання дій, які можуть вам знадобитися. Підсумок етапу: Учитель акцентує увагу на найбільш важливих моментах та відмічає вдалі висловлювання |
Діти по черзі коротко повідомляють, які дії вони планують виконувати під час заняття |
IV. Мотивація. Повідомлення теми та мети уроку — Отже, недарма ми розпочали нашу зустріч сьогодні з пригадування країн та столиць, недарма ви підбирали вдома відповідний матеріал. — Зараз розпочнемо роботи з підготовки презентації про ті столиці країн світу, які ви обрали для себе. — З’ясуємо, про які столиці ми сьогодні наприкінці уроку побачимо презентації |
Учні по групах повідомляють про зміст своїх майбутніх презентацій |
V. Практична робота учнів за ПК — Пригадаємо правила безпечної роботи за комп’ютером (це допуск до виконання практичної роботи) Інструктаж учителя щодо завдання практичної роботи Групова робота (кількість груп збігається з кількістю комп'ютерів у кабінеті) Завдання (кожна група використовує підготовлені матеріали за темою «Столиці світу») — Презентація має складатися з 5 слайдів. Розподіл матеріалу на них — довільний, але обов’язкове використання таких елементів та можливостей: ✵ текст; ✵ зображення; ✵ звук; ✵ відеокліпи; ✵ мовний супровід; ✵ дизайн; ✵ анімація; ✵ гіперпосилання; ✵ елементи керування |
Учні формулюють правила Групове виконання учнями практичної роботи |
VI. Фізкультхвилинка |
|
VII. Практична робота учнів за ПК (продовження) — Пропоную взаємно проаналізувати презентації та оцінити їх за планом, відомим з минулого уроку: 1. Зміст 1 бал 2. Грамотність 1 бал 3. Вдале розміщення зображень та відеокліпів 1 бал 4. Доцільне застосування звукових ефектів та мовного супроводу 2 бали 5. Стильове оформлення 2 бали 6. Анімаційні ефекти 2 бали 7. Гіперпосилання та елементи управління 2 бали 8. Оригінальність 1 бал Разом 12 балів Учитель та учні паралельно за однаковими критеріями здійснюють оцінювання робіт. — Прокоментуйте та аргументуйте свої оцінки Аналіз учителем результатів практичної роботи, коментування взаємооцінок учнів |
Діти здійснюють взаємооцінювання створених презентацій Учні доводять свою позицію щодо оцінювання робіт |
VIII. Підсумки уроку та рефлексія — Прошу кожного продовжити речення: «Сьогодні мій внесок у виконану практичну роботу був таким:...» |
Учні характеризують свою роботу на уроці |
IX. Домашнє завдання |