Конспекти усіх уроків - Інформатика 9 клас - 2018
ТЕМА 9. СТВОРЕННЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА
Урок 45. ПОНЯТТЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА. ХМАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ
Мета уроку:
✵ навчальна: ознайомлення з поняттями «персональне навчальне середовище», «хмара», «хмарні технології»; формування первинних умінь роботи у хмарному середовищі; досягти усвідомлення учнями елементарних алгоритмів дій під час роботи у хмарному середовищі;
✵ розвивальна: розвиток теоретичного та логіко-абстрактного мислення, вміння аналізувати; розвиток предметного сприйняття; розвиток зорової та смислової пам'яті, уваги, творчої уяви;
✵ виховна: виховання культури навчальної праці під час роботи в зошитах та за комп'ютерами; прищеплення бажання вчитися, здобувати нові знання; формування критичного ставлення до інформації на сторінках персональних веб-сайтів та акаунтів; сприяння зацікавленості до процесу створення персонального сайту у мережі інтернет.
Очікувані результати: учень уміє пояснити поняття «персональне навчальне середовище», «хмара», «хмарні технології»; описувати елементарні алгоритми дій під час роботи у хмарному середовищі; виконувати найпростіші дії у хмарному середовищі.
Обладнання та матеріали: зошити, підручники, комп'ютери, паперові ігрові бали, перелік сайтів для демонстрування чи вчительська презентація з тими самими сайтами та їхніми скриншотами (якщо Інтернет-зв'язок недуже швидкий).
Програмне забезпечення: ОС Windows чи альтернативна, браузер, під'єднання до Інтернет.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
Інвестиції в знання завжди дають найбільший прибуток.
Бенджамін Франклін
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
І. Організаційний момент Привітання Доброго дня, шановні учні! Уявіть на хвилинку, що ви — учитель інформатики. Яку б готовність до уроку ви хотіли би бачити у своїх учнів? Фіксація відсутніх. Перевірка підготовки учнів до заняття: наявність робочих зошитів, підручників тощо. Перевірка підготовки класного приміщення до уроку |
Учні вітаються з учителем, висловлюють припущення, виправляють помилкові припущення однокласників, перевіряють власну готовність до уроку |
II. Перевірка домашнього завдання Демонстрування домашніх векторних електронних зображень для майбутнього власного сайту, збереження цих зображень на шкільних комп’ютерах для подальшої роботи (можна навіть організувати загальну папку таких зображень — так би мовити, «банк зображень для сайтів». За умовою: використовувати зображення в подальшому тільки з вказівкою автора зображення) Учитель оцінює домашню роботу учнів (із їх взаємокоментуванням) |
Учні демонструють створені зображення, висловлюють припущення щодо їх місце розташування на майбутньому сайті та призначення |
III. Актуалізація знань та життєвого досвіду учнів Ми побачили багато домашніх зображень для майбутніх сайтів, висловили припущення щодо їх розташування на веб-сторінках, а тепер пригадаємо, що з теми «Інтернет» ми вже знаємо і які навички маємо. Вправа «Хто більше?» Учні пригадують власні теоретичні знання та практичні вміння стосовно теми «Інтернет», отримуючи за суттєві та вдалі відповіді паперові іграшкові бали (приклади див. у додатку). Вибірковий аналіз відповідей та їх обговорення |
Учні пригадують теоретичні положення та практичні знання, якими володіють стосовно теми «Інтернет» |
IV. Постановка навчальної задачі. Мотивація Інтернет було створено багатьма людьми. Імена деяких з них відомі всьому світу. Уявіть, що 1981 р. Білл Гейтс, засновник Microsoft, сказав: «Навряд чи кому-небудь знадобиться носій більше 640 кілобайт». А ще п’ять-сім років тому лише одиниці в Україні мали особистий сайт. А сьогодні майже не знайдеться такого школяра середньої або старшої школи, який би не мав акаунта в соцмережах чи вайбері. Підніміть руку ті, хто цього не має та не користується (орієнтовно це багато учнів). Мати персональну сторінку в Інтернеті — це гарно, але ще краще мати особистий персональний сайт, вміти його редагувати та нести відповідальність за його зміст. А також мати власне сховище даних в Інтернеті. А зараз підніміть руку ті, хто має власний сайт (орієнтовно це одиниці чи зовсім таких у групі немає). |
Учні слухають вчителя, відповідають на питання, піднімають руки |
Саме сьогодні ми й почнемо працювати в цьому напрямку. Спробуємо спрогнозувати — що маємо вивчити сьогодні? Чого навчитися? |
Учні записують тему, висловлюють припущення щодо власної діяльності на уроці |
V. Відкриття учнями нового знання Вправа «Власне припущення» за планом: 1. Поняття «персональний» сайт, вимоги до нього 2. Поняття персонального навчального середовища, вимоги до нього 3. Поняття хмарного сервісу, популярні сервіси. Хмарні сервіси Google А потім — викладення в зошиті найважливіших тез плану. Учитель допомагає учням сформувати відповідні навчальні уявлення за допомогою підготовлених прикладів персональних сайтів, персональних навчальних середовищ учителів своєї школи, демонструє хмарні середовища та основи роботи з ним. 4. Демонстрування та огляд Гугл-диска (з тестового акаунта, яким можна скористатися всім учням потім на практичній роботі) |
Учні спочатку висловлюють власні припущення щодо пунктів плану, висвітлюючи власний досвід, а потім за допомогою підручника уточнюють знання |
VI. Фізкультхвилинка |
|
VII. Первинне закріплення знань Вправа «За алфавітом» — за 3 хвилини знайти в підручнику назви популярних хмарних сервісів та записати їх у алфавітному порядку (алфавіт англійський) Робота за запитаннями з підручника — знайдіть та прочитайте відповіді на запитання підручника нашої теми 1. Що таке персональне навчальне середовище? 2. Назвіть декілька інтернет-ресурсів ПНС школяра з інформатики. 3. Що, окрім інтернет-ресурсів, може бути джерелом наповнення ПНС? 4. Що таке хмарні технології? 5. Назвіть найактивніших постачальників хмарних інтернет-сервісів. 6. Як створити та зберегти документ для колективного опрацювання на хмарному диску? 7. Які офісні веб-програми вам знайомі? Чи відрізняються принципи роботи в них, на відміну від звичайних офісних додатків? |
Учні відповідають на запитання підручника, закріплюють здобуті знання |
VIII. Практична робота учнів за ПК Пригадаємо правила безпечної роботи за комп’ютером (це допуск до виконання практичної роботи) Інструктаж учителя щодо завдання практичної роботи |
Учні формулюють правила |
Завдання: Робота учнів по розміщенню на загальному аканті Гугл-диску (якщо ще немає власного акаунту) результатів домашньої роботи — векторні файли для сайтів, створення власної папки в загальному акаунті. Також можна використати практичні завдання з підручника. Аналіз учителем результатів практичної роботи, коментування результатів роботи учнів |
Виконують вхід до загального акаунту, створення власної папки та розміщення власних файлів |
VIII. Підсумки уроку та рефлексія Пригадаємо, що ми мали вивчити сьогодні та що опанувати. — Що вивчили? — Чого навчилися? — Які були затруднения? Самооцінка власної роботи кожним учнем з аргументацією. Оцінювання роботи учнів з корекцією (за потреби) та аргументацією оцінки вчителем. Хто сьогодні задоволений роботою? |
Учні пригадують те, що вони формулювали на початку уроку та надають власну думку щодо результатів роботи на уроці |
IX. Домашнє завдання За підручником ______________________________________________ Творче: створити власний акаунт та розмістити на ньому доповідь про хмарні технології — створити самостійно в будь-якій офісній програмі (у разі використання текстового процесора — 1 оформлена сторінка, під час роботи в програмі створення презентацій — 5 слайдів, у разі створення публікації — не більше 2 сторінок) |