Конспекти усіх уроків - Інформатика 9 клас - 2018
ТЕМА 2. МЕРЕЖЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ
Урок 4. КЛАСИФІКАЦІЯ КОМП'ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ. АПАРАТНЕ Й ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МЕРЕЖ. АДРЕСАЦІЯ В МЕРЕЖАХ. МЕРЕЖЕВІ ПРОТОКОЛИ
Мета уроку:
✵ навчальна: формування усвідомлення поняття «комп'ютерна мережа» як складової сучасного життя; ознайомлення з типами комп'ютерних мереж, їх апаратним та програмним забезпеченням; класифікація комп'ютерних мереж; уведення понять «сервер», «клієнт» «мережний протокол»;
✵ розвивальна: розвиток логічного абстрактного мислення, уміння аналізувати; розвиток довготривалої пам'яті, вміння розподіляти увагу; розвиток предметного сприйняття та мовлення; розвиток інформатичної компетентності;
✵ виховна: виховання пізнавального інтересу до предмета; виховання інформаційної культури, культури ведення зошита; вміння співпрацювати та особисту відповідальність за результати роботи на уроці.
Очікувані результати: учень уміє пояснити зміст понять «комп'ютерна мережа», «сервер», «клієнт», «мережний протокол»; описати типи комп'ютерних мереж, їхнє апаратне та програмне забезпечення; класифікувати комп'ютерні мережі.
Обладнання та матеріали: зошит, підручник, комп'ютер.
Програмне забезпечення: ОС Windows чи альтернативна, браузер, під'єднання до Інтернет, навчальна презентація «Комп'ютерні мережі».
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
Один в полі не воїн.
Прислів’я
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
|||
І. Організаційний момент Привітання вчителя: — Друзі! Прошу сьогодні привітатися за руку і посміхнутися для створення гарного настрою. Запам’ятайте, зі скількома однокласниками ви привіталися. Перевірка присутніх Перевірка готовності учнів до уроку: наявність робочих зошитів, підручників тощо |
Учні радісно вітаються протягом 2 хвилин |
|||
II. Перевірка домашнього завдання — Тепер перевіримо, чи є у вас виконане домашнє завдання як необхідна складова нашого уроку |
Діти зачитують домашні заготовки. відповіді на питання підручника, коментують відповіді однокласників |
|||
III. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів — Чи можна назвати ваші домашні завдання інформаційними ресурсами? — Які інформаційні процеси ви використовували під час виконання домашнього завдання? — Якими інформаційними системами ви користувалися? — Якими суттєвими знаннями має володіти людина в інформаційному суспільстві? — Які пристрої сьогодні допомагають людині здобувати знання? Підсумок етапу: Учитель виокремлює найкращі відповіді, виставляючи учням, які їх надали, додаткові бали |
Діти відповідають, висловлюють думки і пригадують навчальний матеріал |
|||
ІV. Мотивація. Повідомлення теми та мети уроку — Тему уроку вам сьогодні необхідно вгадати самостійно. Пригадуєте, як ми сьогодні віталися? Сподобалося? А тепер уявіть, що під час вітання одне з одним, ви являли собою комп’ютери (це підказка № 1), підказка ж № 2 — на дошці (екрані): Н А К Р Ю М О П ’ Е Т Ж Е Р А М Е — Спробуємо спрогнозувати, які нові знання ви маєте здобути сьогодні. [Учитель керує процесом надання відповідей за допомогою питань.] — Чи маємо знати, як та за допомогою яких пристроїв ми можемо з’єднати комп’ютери в мережу? |
Діти вгадують тему уроку Учні висловлюють припущення Діти висловлюють власні думки |
|||
V. Вивчення нового матеріалу Використання презентації з ілюстративним матеріалом Слайд 1 «Поняття комп'ютерної мережі» — Для організації обміну даними між ПК необхідна, комп’ютерна мережа Слайд 2 «Апаратне та програмне забезпечення мережі» — Які прилади допомагають з’єднати комп’ютери між собою? |
Учні звертаються до підручника для з’ясування цього поняття Учні працюють з підручником для виявлення апаратних та програмних складових і заповнюють схему |
|||
Слайд 3 «Апаратне забезпечення мереж» Вивчення за планом: |
Учні заповнюють таблицю |
|||
Вид |
Дротові |
Бездротові |
||
Швидкість передавання даних |
||||
Максимальна відстань передавання даних без посилення сигналу |
||||
Історична довідка Першою бездротовою мережею була AIohaNet Гаванського університету, створена 1970 р. Передавання даних у ній відбувалося радіосигналами. Слайд 4 «Комунікаційні пристрої» концентратор Слайд 5 «Мережні протоколи» Робота з підручником ✵ визначення поняття... ✵ назва сучасного протоколу ✵ принцип протоколу Слайд 6 «Класифікація комп'ютерних мереж» |
Обговорення схеми з підручника |
|||
VІ. Фізкультхвилинка |
||||
VII. Первинне закріплення знань 1. Виконання завдання на 2 варіанти I варіант — скласти схему дротового під’єднання до мережі, складають перелік необхідних апаратних та програмних засобів. II варіант — скласти схему бездротового під’єднання до мережі, складають перелік необхідних апаратних та програмних засобів 2. Розгадування англо-українського кросворда, питання в якому подані виключно англійською мовою |
Робота в малих групах (по 3 учні). Учні працюють у зошитах та складають схеми. Робота в парі за партами. Учні за допомогою тексту з підручника розгадують кросворд, записують поняття |
|||
VIII. Практична робота учнів за ПК — Пригадаємо правила безпечної роботи за комп’ютером (це допуск до виконання практичної роботи) Інструктаж учителя щодо завдання практичної роботи Завдання: Створити текстовий файл з інформацією про підключення шкільного ПК до мережі за планом: — тип зв’язку; — швидкість передавання даних; — марка та тип модему; мережної карти; — ІР-адреса в мережі; — протокол передавання даних. Самостійне виконання учнями практичної роботи Аналіз учителем результатів практичної роботи, додавання балів учням |
Учні формулюють правила Учні виконують завдання, створюють текстовий файл |
|||
ІХ. Підсумки уроку та рефлексія — Чи виправдалися наші прогнози? — Що мали засвоїти? — Які знання здобули? — Що запам’ятали найкраще? — Що викликало здивування? — Яка інформація з підручника виявилася найбільш корисною? — Які слова з уроку ви занесли б у свій інформатичний словничок? Оцінювання роботи учнів з корекцією (за потреби) та аргументацією оцінки вчителем |
Учні відповідають на питання |
|||
Х. Домашнє завдання |