Конспекти усіх уроків - Інформатика 9 клас - 2018
ТЕМА 10. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНИХ ЗАДАЧ
Урок 53-54. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНИХ ЗАДАЧ
Мета уроку:
✵ навчальна: формування в учнів уявлення про розв'язування компетентнісні задачі, що передбачає: змістовий аналіз формулювання задачі; побудову інформаційної моделі; пошук інформаційних матеріалів; добір засобу опрацювання даних (текстовий процесор, графічний редактор, середовище для створення презентацій, середовище для створення публікацій, табличний процесор, навчальне середовище виконання алгоритмів); опрацювання даних; подання результатів розв'язування задачі;
✵ розвивальна: розвиток естетичних смаків та навичок роботи з інформацією, уваги, логічного мислення, пам'яті;
✵ виховна: виховання охайності, акуратності, пізнавальної зацікавленості до предмета, та здатності працювати творчо, з дотриманням правил поведінки й безпеки життєдіяльності під час роботи в комп'ютерному класі;
Очікувані результати: учень розв'язує компетентнісні задачі, що передбачають змістовий аналіз формулювання задачі; побудову інформаційної моделі; розробку стратегії пошуку інформаційних матеріалів; пошук інформаційних матеріалів; добір засобів опрацювання даних; опрацювання даних; подання результатів розв'язування задач.
Обладнання та матеріали: зошит, підручник, комп'ютер, електронні матеріали для проведення вікторини «Чи знаємо ми Україну?».
Програмне забезпечення: ОС Windows чи альтернативна, середовище для створення комп'ютерних презентацій.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Як великий художник, природа уміє і невеликими засобами досягати великих ефектів.
Г. Гейне
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
||||
І. Організаційний момент Привітання вчителя: Друзі! Ми часто розповідаємо про те, що пишаємося своєю країною. Але чи багато ми знаємо про неї, про її красу? Пропоную розпочати урок сьогодні з вікторини «Чи знаємо ми Україну?» Вікторина з малюнками Я бачу, що багато інформації ви вже опанували, але є такі відомості, які поки що були поза вашою увагою. Сподіваюся на усунення цих пропусків протягом найближчих двох уроків Отже, за роботу! Перевірка присутніх Перевірка готовності учнів до уроку: наявність робочих зошитів, підручників тощо |
Учні відповідають на запитання вікторини |
||||
II. Мотивація. Повідомлення теми та мети уроку Життя в інформаційному суспільстві вимагає від кожного з нас організовувати своє життя так, щоб за найменших витрат часу, сил і засобів отримувати від своєї діяльності найбільшу віддачу. Будемо цього вчитися, розв’язуючи практичні компетентнісні задачі. 3 точки зору інформатики, це такі задачі, для яких обов’язковим є застосування ІКТ як засобу розв’язування. А їхня назва походить від слова «компетентність» — поінформованість, обізнаність, авторитетність |
Учні записують тему |
||||
III. Актуалізація опорних знань Фронтальне опитування щодо правил формулювання запитів для пошуку в Інтернеті, основних функцій табличного процесора та загальних вимог до створення та оформлення презентацій. Вибірковий аналіз відповідей та їх обговорення |
Учні дають відповіді на питання |
||||
IV. Практична робота учнів за ПК Пригадаємо правила безпечної роботи за комп’ютером (це допуск до виконання практичної роботи) Інструктаж учителя щодо завдання практичної роботи Завдання: |
Учні формулюють правила |
||||
У кабінеті географії формується база мультимедійних матеріалів, присвячених природним дивам України, зокрема ✵ Скелі Довбуша ✵ Клевань. Тунель кохання ✵ Софіївський парк ✵ Синевир ✵ Національний природний парк «Дністровський каньйон» ✵ Говерла ✵ Парк «Феофанія» ✵ Соляні озера Солотвина ✵ Чорногірський хребет ✵ Долина нарцисів Оберіть будь-які три цікавих місця країни із перелічених. Знайдіть інформацію про них, а саме: фото, опис, статистичну інформацію, відомості для організації туристичної поїздки. Користуючись можливостями табличного процесора, підготуйте порівняльну характеристику обраних географічних об’єктів у вигляді таблиці та діаграм. Створіть інтерактивну мультимедійну презентацію, присвячену трьом обраним вами природним дивам України. Розмістіть презентацію на сторінці кабінету географії школи та організуйте обговорення презентації на форумі. |
Групове виконання учнями практичної роботи |
||||
V. Фізкультхвилинка Вправа «Стежка безпеки» Учні стають біля своїх місць, утворюючи декілька рядків. Кожен рядок — це команда учнів, члени якої мають пригадати правила безпечної роботи в комп’ютерному класі чи правила безпечної роботи в Інтернет. Кожне правило — один крок вперед для всіх членів команди. Яка команда першою дістанеться дошки (або стола вчителя, або визначеної лінії) — та команда займає місця першою за комп’ютерами — всі інші сідають до членів команди-переможниці |
|||||
VI. Продовження практичної роботи учнів за ПК Розпочнемо перевірку виконаної роботи. Групи, змініть свої робочі місця та внесіть необхідні виправлення на екрані, якщо є така необхідність. Оцініть виконану роботу, скориставшись наведеним далі «Листом оцінки презентації. Представники кожної з груп, оголосіть результати перевірки. Аналіз учителем результатів практичної роботи, коментування взаємоперевірки учнів. Лист оцінки презентації |
Діти здійснюють взаємоперевірку та взаємооцінювання виконаного завдання |
||||
Назва критерію |
Зміст критерію |
Оцінки |
|||
оцінка групи |
оцінка вчителя |
||||
1. Структура презентації (2 бали) |
✵ Правильне оформлення титульного слайда ✵ Логічна послідовність інформації на слайдах |
||||
2. Оформлення презентації (4 бали) |
✵ Єдиний стиль оформлення ✵ Вдало обраний дизайн презентації ✵ Доцільність вибору макету слайдів |
||||
3. Зміст презентації (4 бали) |
✵ Кожен слайд містить інформацію відповідно до завдання |
||||
Під час оцінювання виконаних робіт учителем бажано, крім «Листа оцінки презентацій», врахувати і такі критерії: ✵ чи зрозуміли учні умову завдання ✵ чи вміють учні формулювати критерії відбору даних для пошуку ✵ чи змогли учні самостійно здійснити пошук в Інтернеті |
|||||
VII. Підсумки уроку та рефлексія Вправа «Рефлексивний екран» Продовжте одну з фраз: ✵ На уроці було цікаво... ✵ На уроці в мене вийшло... ✵ На уроці було важко... ✵ На уроці я зміг... ✵ На уроці я виконував завдання... ✵ На уроці я спробував... ✵ На уроці я зрозумів, що... ✵ Тепер я можу... ✵ На уроці я відчув, що... ✵ Мене здивувало... ✵ На уроці я отримав... Оцінювання роботи учнів з корекцією (за потреби) та аргументацією оцінки вчителем |
Учні по черзі одним реченням висловлюють враження від уроків, вибираючи початок фрази |
||||
VIII. Домашнє завдання |