Конспекти усіх уроків - Інформатика 9 клас - 2018
ТЕМА 10. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНИХ ЗАДАЧ
Урок 55-56. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНИХ ЗАДАЧ
Мета уроку:
✵ навчальна: формування в учнів уявлення про розв'язування компетентнісні задачі, що передбачає: змістовий аналіз формулювання задачі; побудову інформаційної моделі; пошук інформаційних матеріалів; добір засобу опрацювання даних (текстовий процесор, графічний редактор, середовище для створення презентацій, середовище для створення публікацій, табличний процесор, навчальне середовище виконання алгоритмів); опрацювання даних; подання результатів розв'язування задачі;
✵ розвивальна: розвиток наочно-дійового та практичного мислення, творчої уяви; вміння критично ставитися до отриманої інформації; розвиток вміння аналізувати та синтезувати отриману інформацію; розвиток уваги, довготривалої пам'яті;
✵ виховна: виховання охайності, акуратності, пізнавальної зацікавленості до предмета, та здатності працювати творчо, з дотриманням правил поведінки та безпеки життєдіяльності під час роботи в комп'ютерному класі; розвиток естетичних смаків та навичок роботи з інформацією.
Очікувані результати: учень розв'язує компетентнісні задачі, що передбачають змістовий аналіз формулювання задачі; побудову інформаційної моделі; розробку стратегії пошуку інформаційних матеріалів; пошук інформаційних матеріалів; добір засобів опрацювання даних; опрацювання даних; подання результатів розв'язування задач.
Обладнання та матеріали: зошит, підручник, комп'ютер, заготовки «Рефлексивна мішень».
Програмне забезпечення: ОС Windows чи альтернативна, текстовий процесор, табличний процесор, середовище для створення комп'ютерних презентацій, середовище для створення комп'ютерних публікацій.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Два основних надбання людської природи — це розум і міркування.
Плутарх
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
|||||
І. Організаційний момент Привітання вчителя: Друзі! Пропоную на початку уроку трохи поміркувати. Скажіть, кого, на вашу думку, можна назвати «розумною людиною»? Яким рисами вона має володіти? Що знати? Якою бути? А ви вважаєте себе розумними людьми? Чи приємно було б вам почути на свою адресу: «Який розумник!» або «Яка розумниця!»? Сьогодні, сподіваюся, ми наблизимося до цього «звання». Перевірка присутніх Перевірка готовності учнів до уроку: наявність робочих зошитів, підручників тощо |
Учні відповідають на запитання |
|||||
II. Мотивація. Повідомлення теми та мети уроку — Впевнений (впевнена), що ви неодноразово чули словосполучення «інтелектуальна гра», спостерігали за ними по телевізору, а, можливо, і самі брали у них участь. — Як ви поясните, що таке інтелектуальна гра, або в більш загальному вигляді — інтелектуальні змагання? — Отже, підсумуємо: інтелектуальна гра — це вид гри, яка ґрунтується на застосуванні гравцями свого інтелекту та ерудиції. Найчастіше всі інтелектуальні ігри являють собою ігри, у яких команди змагаються в умінні знаходити правильні відповіді на питання за обмежений час. — Гадаю, ви розумієте, що будь-який захід для його цікавого та якісного проведення має бути продуманим та підготовленим. На найближчих двох уроках спробуємо підготувати та провести інтелектуальну гру «Розумники та розумниці» |
Учні дають пояснення |
|||||
ІІІ. Актуалізація опорних знань Заповніть тезисно таблицю: |
Учні заповнюють таблицю |
|||||
Базові дії та поняття |
||||||
Підготовка та форматування тексту |
Побудова електронної таблиці |
Створення графічного зображення |
Розробка мультимедійної презентації |
Розробка комп’ютерної публікації |
||
Вибірковий аналіз відповідей та їх обговорення |
||||||
ІV. Практична робота учнів за ПК Пригадаємо правила безпечної роботи за комп’ютером (це допуск до виконання практичної роботи) Інструктаж учителя щодо завдання практичної роботи Завдання: У школі оголошено конкурс «Розумники та розумниці» за темою «Видатні події в галузі інформатики та інформаційних технологій». ✵ Підготуйте засобами текстового процесора цікаве оголошення про його проведення. ✵ Створіть засобами графічного редактора логотипи команд- учасниць конкурсу. ✵ Розробіть макет, структуру та дизайн буклета щодо правил проведення конкурсу, його тематики, учасників. ✵ Доберіть відповідний теоретичний та ілюстративний матеріал для підготовки до конкурсу та оформіть його у вигляді бюлетеня. ✵ Створіть презентацію, за допомогою якою учасники конкурсу зможуть обирати запитання довільно. ✵ Підготуйте засобами табличного процесора «Турнірну таблицю результатів виступу команд» |
Учні формулюють правила Групове виконання учнями практичної роботи |
|||||
V. Фізкультхвилинка |
||||||
VІ. Продовження практичної роботи учнів за ПК Розпочнемо перевірку виконаної роботи. Представники кожної з груп, ваше завдання — користуючись підготовленими матеріалами, провести фрагмент гри. Аналіз учителем результатів практичної роботи, коментування виконаних робіт |
Діти проводять гру та беруть участь у ній |
|||||
VІІ. Підсумки уроку та рефлексія Вправа «Рефлексивна мішень» Учитель роздає кожному учневі заготовки для заповнення Оцініть свою роботу на уроці та урок загалом, скориставшись мітками на мішені: Оцінювання роботи учнів з корекцією (за потреби) та аргументацією оцінки вчителем |
Учні заповнюють «мішень», оцінюючи власну роботу |
|||||
VIII. Домашнє завдання |