Конспекти усіх уроків - Інформатика 9 клас - 2018
ТЕМА 10. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНИХ ЗАДАЧ
Урок 57-58. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ КОМПЕТЕНТНІСНИХ ЗАДАЧ
Мета уроку:
✵ навчальна: формування в учнів уявлення про розв'язування компетентнісних задач, що передбачає: змістовий аналіз формулювання задачі; побудову інформаційної моделі; пошук інформаційних матеріалів; добір засобу опрацювання даних (текстовий процесор, графічний редактор, середовище для створення презентацій, середовище для створення публікацій, табличний процесор, навчальне середовище виконання алгоритмів); опрацювання даних; подання результатів розв'язування задачі;
✵ розвивальна: розвиток естетичних смаків та навичок роботи з інформацією, уваги, логічного мислення, пам'яті;
✵ виховна: виховання охайності, акуратності, пізнавальної зацікавленості до предмета та здатності працювати творчо, з дотриманням правил поведінки й безпеки життєдіяльності під час роботи в комп'ютерному класі.
Очікувані результати: учень розв'язує компетентнісні задачі, що передбачають змістовий аналіз формулювання задачі; побудову інформаційної моделі; розробку стратегії пошуку інформаційних матеріалів; пошук інформаційних матеріалів; добір засобів опрацювання даних; опрацювання даних; подання результатів розв'язування задач.
Обладнання та матеріали: зошит, підручник, комп'ютер, картки з номерами.
Програмне забезпечення: ОС Windows чи альтернативна, текстовий процесор, табличний процесор, середовище для створення комп'ютерних презентацій.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Під час вивчення наук приклади корисніші за правила.
Ісаак Ньютон
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
І. Організаційний момент Привітання вчителя: Друзі! Уявімо, що у школі — День самоврядування і кожному з вас запропонували обрати предмет, з якого ви маєте провести урок. На дошці — назви предметів, які пронумеровані, на партах — картки з цими самими номерами. Оберіть той предмет, який вам більше до вподоби, та перейдіть до парти з відповідним номером. Маємо 10 груп. Саме в такому складі ви і будете сьогодні працювати. Перевірка присутніх Перевірка готовності учнів до уроку: наявність робочих зошитів, підручників тощо |
Учні відповідають на запитання та об’єднуються у групи |
II. Мотивація. Повідомлення теми та мети уроку Будь-яке навчання, опанування будь-якого навчального предмета не може обійтись без контролю знань. Тому два найближчі уроки присвятимо підготовці контрольного тесту до будь-якої з вивчених вами тем за улюбленим шкільним предметом. Але майте на увазі, що під час складання тестів потрібно дотримуватись цілої низки правил. Оскільки ви будете робити це вперше, обмежимося кількома з них: 1. Типи запитань: з однією правильною відповіддю, з кількома правильними відповідями, на відповідність, з відкритою відповіддю 2. Формулювати кожне завдання або запитання неоднозначно. 3. Не бажано використовувати питання, які передбачають відповіді «так» або «ні». 4. Використовувати діаграми, таблиці, малюнки, схеми блок-схеми та інший ілюстративний матеріал. 5. Краще використовувати довге питання та коротку відповідь |
Учні дають пояснення |
III. Актуалізація опорних знань Основну частину роботи з розв’язання нашого завдання сьогодні будемо виконувати в табличному процесорі. Тому необхідно пригадати його основні можливості, які знадобляться для розробки з його допомогою тесту. Один з учнів фіксує всі відповіді, які надаються протягом фронтальної бесіди, набираючи текст у середовищі текстового процесора. Одночасно результат його роботи виводиться на екран (мультимедійну дошку). Це інструкція-нагадування для роботи в табличному процесорі. Вибірковий аналіз відповідей та їх обговорення |
Учні пригадують основні можливості та правила роботи з електронними таблицями |
IV. Практична робота учнів за ПК Пригадаємо правила безпечної роботи за комп’ютером (це допуск до виконання практичної роботи) Інструктаж учителя щодо завдання практичної роботи Завдання: ✵ Підготуйте засобами табличного процесора електронний тест до будь-якого з навчальних предметів, які ви опановували в 9 класі. Тест має містити різни типи запитань та передбачати автоматичне обчислення правильних відповідей. Оформіть аркуш тесту на свій смак. ✵ У текстовому процесорі підготуйте пояснювальну записку до цього тесту. ✵ Доберіть відповідний теоретичний та ілюстративний матеріал для підготовки до конкурсу та оформіть його у вигляді бюлетеню. ✵ Створіть презентацію для розповіді вчителю-предметнику про свою роботу з його предмета. ✵ Тест, пояснювальну записку та презентацію розмістіть на Google Диску |
Учні формулюють правила Групове виконання учнями практичної роботи |
V. Фізкультхвилинка |
|
VI. Продовження практичної роботи учнів за ПК ✵ Розпочнемо перевірку виконаної роботи. ✵ Звернувшись до Google Диску, переглянемо результати, спробуємо відповісти на питання. ✵ Але остаточне оцінювання цього завдання зробить вчитель відповідного предмета після вивчення змісту виконаної вами роботи. Аналіз учителем результатів практичної роботи, коментування виконаних робіт |
Діти переглядають результати роботи кожної з груп |
VII. Підсумки уроку та рефлексія Вправа «Мій стан» Оцінювання роботи учнів з корекцією (за потреби) та аргументацією оцінки вчителем |
Учні обирають «сходинку», оцінюючи власний стан наприкінці уроку |
VIII. Домашнє завдання |