Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 (ПРОДОВЖЕННЯ)
Урок 76. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ ЧАСТИНАМИ. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ. ПЕРЕСТАВНА ВЛАСТИВІСТЬ ДОДАВАННЯ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: ознайомити учнів з переставною властивістю додавання; повторити способи додавання і віднімання чисел частинами, складання прикладів на додавання розв'язування задач; розвивати мислення, інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Математичний диктант
✵ До 4 додати 3;
✵ 2 плюс 7;
✵ 9 мінус 3;
✵ від 8 відняти 4.
2. Гра «Заповни пропуски»
ІІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 36)
Завдання 1
— Виконайте додавання і віднімання за зразком. Як називається такий прийом додавання і віднімання?
Завдання 2
— Виконайте додавання і віднімання за зразком. Як називається такий прийом додавання і віднімання?
— На які два числа можна розкласти число 3; число 4; число 5?
Завдання 3
— Який приклад обчислює Аліса? Який приклад обчислює Кролик? Чи однакові результати обчислень у Аліси і Кролика? Як ви вважаєте, чому?
Завдання 4
— Розгляньте малюнки. Скільки бит? Скільки шайб?
— Складіть приклади на додавання. Порівняйте відповіді і зробіть висновки.
— Ви, напевно, помітили, що сума не залежить від того, у якому порядку розміщені доданки.
Завдання 5
— Розв’яжіть приклади. Порівняйте приклади кожної пари і зробіть висновки.
— Сума — це результат об’єднання. Тут важливо — скільки всього, а не в якому порядку додавати.
— При додаванні доданки можна переставляти. Сума від цього не змінюється.
Завдання 6
— Скільки літрів молока було в бідоні? Скільки долили спочатку? Потім? Скільки літрів молока долили? Скільки літрів молока стало у бідоні?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розв'язування прикладів з коментуванням
— Додайте числа різними способами.
7 + 1 + 2 3 + 4 + 1
2. Гра «Дзеркало»
9 = 1 + 3 + 5 5 + 3 + 1 = 9
7 + 1 + 2
5 + 2 + 3
3 + 4 + 3
3. Самостійна робота
2 + 3 + 4 10 - 9
4 + 3 + 2 7 - 6
3 + 4 + 2 5 + 0
4. Робота над текстовою задачею
Андрію 7 років, а Оленка на 3 роки молодша. Скільки років Оленці?
— Скільки років Андрію?
— Що сказано про Оленку? Що означає «на... молодше»?
— Як дізнатися, скільки років Оленці?
5. Творча робота над задачею. робота в групах
— Змініть, умову задачі так, щоб необхідно було дізнатися, скільки років Андрію.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які висновки зробили під час уроку? (При додаванні доданки можна переставляти. Додавати числа можна в будь-якому порядку. Сума від цього не змінюється.)