Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 11 ДО 20. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 20 НА Основі НУМЕРАЦІЇ

Урок 80. ЧИСЛА 11 -20. ЛІЧБА ВІД 10 ДО 20.

Мета: ознайомити учнів з утворенням і назвами чисел другого десятка; закріплювати вміння і навички додавати і віднімати в межах 10; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. УСНА ЛІЧБА

1. Гра «Ланцюжок»

2. Математичний диктант

✵ Число 3 збільшити на 7;

✵ 10 зменшити на 9.

✵ Перший доданок — 1, другий доданок — 9. Чому дорівнює сума?

✵ Число 2 плюс 8 мінус 9;

✵ 10 мінус 7 плюс 0.

✵ Запиши «сусідів» числа 9; попереднє число до числа 7; наступне число за числом 4.

3. Веселі задачі

✵ У небі веселка сміється з гори,

Які ж різнобарвні її кольори!

Червоні, оранжеві, жовті горять.

Зелений і синій — ось їх вже і п’ять.

Фіолетовий є і голубий, мов блакить.

Скільки ж-то всіх їх? Ану, полічіть!

✵ Через поле навпростець

Дибав сірий баранець.

Три овечки за собою

Вів горою з водопою.

Ви уважно полічіть,

Скільки їх усіх, скажіть.

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Повторення чисел першого десятка

Каліграфічна хвилинка

— Запишіть числа від 1 до 10 (під диктовку вчителя).

Конкурс «красунь» (вибрати найкраще число з написаних).

2. Робота з індивідуальним матеріалом

— Викладіть на парту 8 кружечків. Додайте до них ще 1 кружечок.

— Скільки стало кружечків? (8 + 1 = 9)

— Викладіть на парту 9 квадратиків. Додайте до них ще 1 квадратик.

— Скільки стало квадратиків? (9 + 1 = 10)

— Візьмемо 10 паличок і зв’яжемо їх у пучок. Одержимо 1 десяток паличок.

— Десять одиниць — це десяток.

— Є предмети, які легше рахувати десятками: яйця, ґудзики, горіхи.

3. Робота за підручником (с. 87)

— Розгляньте малюнки. Скільки олівців у коробці?

— Скільки окремих олівців?

Учні називають кількість олівців у кожному конкретному випадку, читають способи утворення і назви чисел від 11 до 20.

Завдання 1

— Полічіть від 10 до 20 (у парах, «ланцюжком», хором тощо).

4. Гра «Магазин»

На столі вчителя розкладені зошити. Виходять «покупці» і замовляють, насамперед, 1 десяток і 5 зошитів, а «продавець» відпускає.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Лічба предметів десятками за предметними малюнками

2. Робота з геометричним матеріалом

— Накресліть відрізки завдовжки 10 см і 1 см.

— Який відрізок довший? На скільки більше?

— Який відрізок коротший? На скільки коротший?

— Як порівняти два числа?

3. Самостійна робота

1 + 3 + 6 8 - 5 + 3 9 - 6 - 0

4 + 5 + 1 9 - 4 + 5 7 - 2 - 2

4. Логічна задача

Серед трьох футбольних м’ячів червоний м’яч важчий коричневого, а коричневий — важчий зеленого. Який м’яч найважчий? (Червоний)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Полічіть від 10 до 20.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити