Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 11 ДО 20. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 20 НА Основі НУМЕРАЦІЇ

Урок 82. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20. СКЛАДАННЯ І РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ. ВИМІРЮВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН СТОРІН МНОГОКУТНИКІВ

Мета: формувати в учнів уміння лічити і порівнювати числа в межах 20, складати і розв'язувати приклади, вимірювати і порівнювати довжини сторін многокутників; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Ланцюжок»

— Продовжте лічбу: від 2 до 12; від 4 до 15; від 13 до 3.

2. Робота з числовим віялом

• Число 3 збільшити на 3 і отриманий результат збільшити на 2.

• Від 8 відняти 3, а потім отриманий результат збільшити на 2.

• До 2 додайте двічі по 4.

• Від 9 відніміть двічі по 3.

• Запишіть число, яке стоїть перед числом 11.

• Запишіть число, яке іде за числом 16.

• Задумане число збільшили на 10 й одержали 10. Яке число задумали?

• Покажіть число, яке на 1 менше від числа 18; 15; 11.

• Покажіть число наступне до числа 8; 12; 16.

• Збільшіть на 1 числа 10; 17.

3. Складання, розв'язування і записування у зошит прикладів на додавання і віднімання із заданою парою чисел

1- й ряд: 5 і 2;

2- й ряд: 6 і 4;

3- й ряд: 7 і 0.

4. Порівняння чисел

10 * 11 12 * 15 17 * 10 13 * 13

ІІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 89)

Завдання 1

— Розгляньте малюнок. Скільки монет? Скільки копійок? Як обчислили?

Завдання 2

— Прочитайте числа. Назвіть найбільше і найменше число в кожному наборі.

— Назвіть у першому наборі числа в порядку збільшення.

— Назвіть у другому наборі числа в порядку зменшення.

Завдання 3

— Складіть та розв’яжіть приклади. Починайте із числа, на яке вказує стрілка.

Завдання 4

— Який це многокутник?

— Виміряйте сторони многокутника.

— Порівняйте довжину найменшої і найбільшої сторін.

Завдання 5

— Скільки крижаних картинок загадала Каю скласти Снігова королева?

— Скільки картинок уже склав Кай?

— Скільки картинок йому залишилося скласти?

— Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. розв'язування прикладів на знаходження невідомого доданка на основі знань про склад числа

Наприклад, 6 - це 4 і 2. Отже, у порожню клітку пишу 4. Одержую приклад 4 + 2 = 6.

2. Самостійна робота

3 + 3 + 3 6 - 4 + 1 1 + 8 - 6 9 + 1 - 4

3. Гра «Магазин»

— У магазині є зошити, лінійки, олівці, ручки. Зошит коштує 18 к., лінійка 13 к., ручка 17 к., олівець 12 к. У вас є монети: 10 к., 2 к., 5 к., 1 к. Які монети ви візьмете, щоб купити кожний із цих предметів?

4. Задача для кмітливих

Ігор веселіший за Женю. Женя веселіший за Вову. Хто веселіший за всіх? Ігор)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Назвіть наступне число до числа 10.

— Назвіть попереднє число до числа 13.

— Скільки місяців у році?

— Назвіть перший місяць року.

— Назвіть дванадцятий місяць року.




Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити