Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 (ПРОДОВЖЕННЯ)
Урок 65. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
Мета: перевірити знання таблиць додавання і віднімання чисел 1-5; узагальнити і систематизувати знання учнів; виховувати культуру письма, інтерес до навчання
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Усна лічба. Робота з числовим віялом
✵ Збільшити на 3 числа 2; 7; 3; 6; 5.
✵ Зменшити на 4 числа 10; 8; 4; 9; 7; 6.
2. Складання й розв'язування прикладів за структурними записами
3. Робота над задачами
Женя розв’язав 4 задачі, а Оля — на 2 задачі більше. Скільки задач розв’язала Оля? (6)
— Якою дією розв’язували задачу? ( +) Чому вибрали дію додавання? Бабусі 9 років. Онукові — 5 років. На скільки років онук молодше бабусі?
(Це — задача «нісенітниця», тому її розв’язувати не треба.)
Гном знайшов у лісі 5 шишок і кілька жолудів. На скільки більше шишок, ніж жолудів, знайшов Гном?
— Чи можливо розв’язати таку задачу? Чому?
— У задачі мають бути обов’язково: умова, питання, розв’язання, відповідь. У нас бракує даних в умові.
— Доповніть умову, щоб можна було розв’язати задачу.
— А чи можна розв’язати таку задачу?
Гном знайшов у лісі 6 шишок і 3 жолуді? (Ні)
— Чому? (Немає питання, отже, це не задача, а розповідь.)
Фізкультхвилинка
ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Робота за підручником (с. 72)
Завдання 1
— Складіть з числами 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 по 4 рівності на додавання і віднімання.
Зразок:
4 + 2 = 6
8 - 3 = 5
Завдання 2
— Складіть з числами 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9 десять нерівностей, використовуючи знаки «>» і «<».
Зразок:
8 > 7
4 < 6
Завдання 3
— Перший доданок 4, другий 5. Знайдіть суму.
— Зменшуване 5, від’ємник 4. Знайдіть різницю.
Завдання 4
— У Знайка було 3 диски з казками, а музичних дисків — на 5 більше. Скільки музичних дисків було у Знайка?
Завдання 5
У бабусі було 10 гусей. 8 гусей паслося на бережку, а ще кілька плавало в озері. Скільки гусей плавало в озері? Скористайтеся рівністю: 8 + O = 10.
Завдання 5
На Різдво 5 дітей колядували. Їх пригостили печивом і цукерками. Кожен отримав по 1 цукерці і по 1 печиву. Скільки всього солодощів наколядували діти?
Завдання 6
— Розгляньте малюнок. Якої частинки бракує в килимку для комп’ютерної мишки?
2. Робота над задачею на різницеве порівняння
У гаражі стояло 7 вантажівок і 5 легкових автомобілів. На скільки вантажівок більше, ніж легкових автомобілів?
— Скільки вантажівок?
— Скільки легкових автомобілів?
— Повторіть питання задачі.
— Як порівняти два числа? (Треба від більшого відняти менше.)
3. Завдання на розвиток логічного мислення
У гномів є ковпаки: синій, червоний і зелений. У Біма не зелений; у Бама не зелений і не червоний, у Бома не червоний. Який ковпачок у кожного гнома?
синій |
червоний |
зелений |
|
Бім |
- |
+ |
- |
Бам |
+ |
- |
- |
Бом |
- |
- |
+ |
— Якщо в Біма не зелений ковпак, то він може бути... (червоним або синім).
Якщо в Бама не зелений і не червоний, то він... (синій).
Якщо в Бома не червоний, то він може бути... (зеленим, тому що синій — у Бама).
Якщо в Бама не зелений, то в нього... (червоний).
Висновок: у Бама — синій, у Біма — червоний, у Бома — зелений.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що ми сьогодні робили на уроці?
— Яке завдання було складним, а яке — легким?