Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 11 ДО 20. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 20 НА Основі НУМЕРАЦІЇ
Урок 87. СПІВВІДНОШЕННЯ МІЖ ФІГУРАМИ І ФОРМОЮ ПРЕДМЕТІВ. ПОПЕРЕДНЄ І НАСТУПНЕ ЧИСЛА. ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ВІДНОШЕННЯ «НА... БІЛЬШЕ (МЕНШЕ)»
Мета: вчити встановлювати співвідношення між фігурами і формою предметів, називати попереднє і наступне числа; формувати вміння розв'язувати задачі, що містять відношення «на... більше (менше)»; розвивати мовлення, логічне мислення; виховувати акуратність, працьовитість.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «ланцюжок»
10 - 6 + 3 - 5 + 4 + 0 - 1 + 5 =
2. Розв'язування прикладів (з коментуванням)
3. Розв'язування задач. Робота з числовим віялом
✵ В акваріумі було 8 рибок. Петрик приніс ще 1 рибку. Скільки рибок стало в акваріумі?
✵ У залі висіло 9 картин. Три картини зняли. Скільки картин залишилося висіти у залі?
✵ Машинка коштує 7 грн, а лялька — 10 грн. На скільки гривень лялька коштує дорожче, ніж машинка?
ІІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 94)
Завдання 1
— Розгляньте малюнки предметів та геометричних фігур. Назвіть предмети і фігури, зображені на малюнку. Знайдіть відповідність між предметами та геометричними фігурами.
Кубик — куб, тарілка — круг, пенал — циліндр, картина — зелений чотирикутник, альбом — рожевий чотирикутник, м’яч — куля.
Завдання 2
— Згадайте попереднє і наступне числа до записаних чисел.
— Назвіть пропущені числа.
— Пригадайте знаки дій у задачах: більше на... — « + »; менше на... — «-».
Завдання 3
— Складемо і розв’яжемо задачу за малюнком.
— Скільки пиріжків на першій тарілці? Скільки пиріжків на другій тарілці? Складіть умову. Яке запитання? Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?
— Прочитайте розв’язання і відповідь.
Завдання 4
— Скільки синіх прапорців вирізала Тетянка?
— Скільки червоних прапорців вирізала Тетянка?
— Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?
— Прочитайте розв’язання і відповідь.
Завдання 5
— Яка маса гарбуза?
— Яка маса кавуна?
— Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?
— Прочитайте розв’язання і відповідь.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Самостійна робота
1 варіант |
2 варіант |
6 - 5 + 8 |
9 - 2 + 1 |
2 + 3 + 4 |
4 + 4 + 1 |
3 + 2 * 8 - 4 |
4 + 1 * 7 - 2 |
7 + 0 * 9 - 0 |
8 - 0 * 6 + 0 |
2. Задача на кмітливість
У цирковій виставі брали участь ведмідь, тигр, мавпа. У якому порядку вони виходили на арену, якщо тигр був не останнім, а ведмідь виступав раніше, ніж тигр? (Ведмідь, тигр, мавпа)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Назвіть предмети, що мають форму куба, кулі, циліндра.
— Яке завдання було складним, а яке — легким?