Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 11 ДО 20. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 20 НА Основі НУМЕРАЦІЇ
Урок 88. ЗАПИСУВАННЯ ЧИСЕЛ ПІД ДИКТОВКУ. ЧИТАННЯ ЧИСЕЛ У РОЗРЯДНІЙ ТАБЛИЦІ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ
Мета: навчати учнів записувати числа під диктовку, читати числа у розрядній таблиці; формувати вміння порівнювати числа, розв'язувати задачі, будувати відрізки; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати любов і дбайливе ставлення до книги.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Усна лічба. робота з числовим віялом
✵ У кошик поклали 4 грибочки. Їх стало 10. Скільки грибочків було в кошику спочатку?
✵ У хорі було 10 дівчаток і 6 хлопчиків. На скільки більше в хорі було дівчаток, ніж хлопчиків?
✵ Туристи 6 км проїхали на велосипедах і 3 км пройшли пішки. Яку відстань подолали туристи?
✵ Оксані 3 роки. Скільки їй буде через 5 років?
✵ У клітці 9 папуг. 4 подарували дітям з дитячого будинку. Скільки папуг залишилося в клітці?
✵ У Марійки було 7 листівок. Вона купила ще 2. Скільки листівок стало в Марійки?
2. Знаходження невідомого доданка
ІІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 95)
Завдання 1
Математичний диктант
✵ Запишіть число, в якому: 1 десяток і 2 одиниці; 1 десяток і 8 одиниць; 1 сяток і 4 одиниці; 1 десяток і 6 одиниць; 2 десятка і 0 одиниць.
✵ Запишіть число, наступне до числа: 11; 18; 13.
✵ Запишіть число; яке передує числу: 17; 18; 12.
✵ Подані числа збільшіть на 10: 6; 4; 0; 10.
✵ Подані числа зменшіть на 10: 16; 18; 12; 10.
Завдання 2
— Розгляньте розрядну таблицю.
— Прочитайте числа в розрядній таблиці.
— Скільки десятків і скільки одиниць містить кожне число?
— Яке число найменше? А найбільше?
— Запишіть кілька нерівностей з даними числами.
Зразок: 10 <11; 20 >18.
Завдання 3
— Порівняйте за зразком.
— Прочитайте рівності.
— Прочитайте нерівності, у яких ви поставили знак «більше».
— Прочитайте нерівності, в яких ви поставили знак «менше».
Завдання 4
— Скільки підручників було у Дениса? Скільки він поклав на одну полицю? Що сказано про другу полицю? Скільки підручників Денис поклав на другу полицю? Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?
Завдання 5
Скільки трикутників вирізала Тоня? Скільки трикутників вирізала Поля? Скільки трикутників вирізала Зіна? Хто з дівчат вирізав найбільше трикутників? Скільки?
Завдання 6
— Скільки відрізків треба накреслити?
— Яка довжина відрізка AD?
— Як знайти довжину відрізка KE?
— Як знайти довжину відрізка MB?
— Назвіть рівні відрізки.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Самостійна робота
10 - 5 + 2 10 - 5 - 3 6 + 4 - 8 9 - 3 - 4
7 + 3 - 5 9 - 5 + 6 8 - 5 + 6 8 + 2 - 7
2. Складання задачі за коротким записом
Повторення умови задачі за питаннями вчителя. Записування розв’язання в зошит.
3. Задача для кмітливих
Мама залишила Дмитрикові 9 цукерок і 6 яблук та сказала, щоб він поділився зі своїми двома братами порівну. Як він це зробив? (Віддав по 3 цукерки та по 2 яблука кожному.)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було складним, а яке — легким?