Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 11 ДО 20. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 20 НА Основі НУМЕРАЦІЇ
Урок 96. МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ БЕЗ ОБЧИСЛЕНЬ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА КОРОТКИМ ЗАПИСОМ. РОЗПІЗНАВАННЯ МНОГОКУТНИКІВ І ПРОСТОРОВИХ ФІГУР
Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів, уміння доповнювати рівності, порівнювати вирази без обчислень, розв'язувати задачі за коротким записом; вчити розпізнавати многокутники і просторові фігури; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати акуратність, працьовитість.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Усна лічба. Робота з числовим віялом
✵ Яке число більше від 15 на 1?
✵ Яке число менше від 13 на 1?
✵ Яке число треба відняти від 18, щоб одержати 10?
✵ Яке число треба додати до 10, щоб одержати 19?
✵ Запишіть число, у якому 1 десяток 3 одиниці.
✵ Перший доданок 10, другий доданок 7. Чому дорівнює сума?
✵ Зменшуване 16, від’ємник 10. Чому дорівнює різниця?
2. Гра «Хто складе якомога більше прикладів»? (Робота в парах)
Учитель записує на дошці числа 10; 6; 8; 7; 5. Діти у зошитах записують якомога більше прикладів, використовуючи ці числа.
ІІІ. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 103)
Завдання 1
Математичний диктант
— Запишіть таку різницю чисел, у якій зменшуване — найбільше число другого десятка, а від’ємник — найменше натуральне число.
— Запишіть суму чисел 14 і 5.
— Число 17 збільште на 2.
— Число 16 зменште на 5.
Завдання 2
— Прочитайте рівності. Що невідомо?
— Знайдіть невідоме число. Запишіть утворені рівності. Прочитайте рівності, у яких невідоме зменшуване.
Завдання 3
— Порівняйте вирази. Порівняйте, не обчислюючи значення виразів.
— Прочитайте рівності. Прочитайте нерівності, у яких ви поставили знак «більше». Прочитайте нерівності, в яких ви поставили знак «менше».
Завдання 4
— Складіть задачі за коротким записом.
Було — 13 кг |
Було — ? |
Використали — ? |
Використали — 3 кг |
Залишилося — 10 кг |
Залишилося — 10 кг |
— Розв’яжіть задачі, скориставшись підказками:
— Порівняйте задачі. Як називаються такі задачі? Складіть і розв’яжіть іншу обернену задачу.
Завдання 5
— Розгляньте малюнок. Назвіть многокутники. Скільки їх? Назвіть просторові фігури. Скільки їх? Яких геометричних фігур найбільше?
Завдання 6
— Розгляньте малюнок. Із скількох сірників складено склянку?
— Вишенька знаходиться у склянці. Як перекласти один сірник так, щоб вишенька «випала» зі склянки? (Дно склянки поставити вгорі.)
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розв'язування кругових прикладів
2. Самостійна робота
19 - 9 - 5 17 - 10 - 3 12 - 10 + 2
12 - 2 - 8 18 - 8 - 7 20 - 10 - 3
3. Задачі для кмітливих
1) На годівниці сиділо 5 горобців і 2 синиці. Полетіли 3 птаха. Чи був серед них хоча б один горобець?
2) У кошику три яблука. Як поділити їх між трьома дітьми так, щоб одне яблуко залишилося в кошику? (Віддати одне яблуко разом з кошиком.)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Наведіть приклади многокутників; просторових фігур.