Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 11 ДО 20. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 20 НА Основі НУМЕРАЦІЇ
Урок 97. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
Мета: перевірити вміння учнів розв'язувати приклади й задачі вивчених видів у межах 20 без переходу через десяток, вимірювати відрізки, порівнювати вирази та іменовані числа; закріпити знання нумерації; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Усна лічба (за таблицею)
Зменшуване |
8 |
17 |
20 |
16 |
||
Від’ємник |
3 |
1 |
9 |
6 |
8 |
|
Різниця |
10 |
10 |
2 |
2. Розв'язування прикладів з відповіддю 8
6 - 4 + 3 8 + 1 - 6 1 + 9 - 2
0 + 8 — 0 8 - 8 + 8 7 + 2 - 1
ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Робота за підручником (с. 104)
Завдання 1
— Назвіть числа, менші за 12; більші за 9.
— Скільки десятків у числі 11? у числі 20?
Завдання 2
— Розгляньте таблицю. Що записано у першому стовпчику? у другому?
— Складіть вирази та обчисліть їх значення.
Завдання 3
— Порівняйте. Прочитайте рівності.
— Прочитайте нерівності, у яких ви поставили знак «більше».
— Прочитайте нерівності, у яких ви поставили знак «менше».
Завдання 4
— Знайдіть значення виразів.
Завдання 5
— Виміряйте довжину даного відрізка. Накресліть відрізок, на 2 см коротший від даного.
Завдання 6
— Розв’яжіть пряму й обернену задачі. Складіть і розв’яжіть іншу обернену задачу.
— Скільки марок у Петруся? Скільки марок у Вовчика? Скільки марок у хлопчиків разом? Це — пряма задача.
— Скільки марок у хлопчиків разом? Скільки марок у Вовчика? Скільки марок у Петруся? Це — обернена задача.
— Складіть і розв’яжіть іншу обернену задачу.
Завдання 7
— На ґанку сиділо 7 голубів. До них підкрався кіт Рудько. Скільки тварин стало на ґанку? (Один кіт)
2. Розв'язування логічного завдання
В одному рядку учень поставив 6 точок на відстані 2 см одна від одної, а в іншому — 11 точок на відстані 1 см одна від одної. Який ряд точок довший? (Однакові)
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Вам сподобався наш урок?
— Яке завдання було складним, а яке — легким?
ДОДАТОК ДО УРОКУ 101
Первинне закріплення
1) Робота з демонстраційним матеріалом.
На уроці потрібно, використовуючи різний демонстраційний матеріал для лічби (палички, олівці, кубики, ґудзики, різні предметні картинки), вправляти дітей у лічбі десятків, порівнянні, складанні і відніманні десятків.
Наприклад:
— Скільки десятків ґудзиків на одній основі? (Малюнок на дошці.) А на двох, на трьох основах? Скільки це окремих ґудзиків? (20; 30) Запропонувати завдання:
а) спочатку купили 3 десятки ґудзиків, а потім — ще 2 десятки. Скільки всього десятків ґудзиків купили? Скільки це ґудзиків?
б) було 5 десятків ґудзиків, 1 десяток пришили до наволочок. Скільки десятків ґудзиків залишилося?
в) перший покупець купив 3 десятки ґудзиків, а другий — два. Хто купив ґудзиків більше і на скільки?
2) Практична робота з дидактичним матеріалом (смужки з кружечками або палички).
— Візьміть 2 десятки і ще 8 кружечків. Скільки всього кружечків узяли? Додайте ще 1 десяток кружечків. Скільки стало кружечків?
— Зобразіть смужками й окремими кружечками число 42 (51).
— Візьміть декілька десятків кружечків і стільки ж окремих кружечків; скажіть, яке число ви зображували кружечками.
3) Полічити десятками до 100.
4) Назвати число, у якому: 3 дес. 5 од.; 5 дес. 8 од.; 8 дес. 3 од.; 9 дес.