Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік
НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ
Урок 100. ЛІЧБА ВІД 20 ДО 99. ПОРІВНЯННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПРИЛІЧУВАННЯ Й ВІДЛІЧУВАННЯ ПО 1. СКЛАДАННЯ І РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: вправляти учнів у лічбі від 20 до 99, прилічуванні й відлічуванні по 1; формувати вміння порівнювати двоцифрові числа, складати і розв'язувати задачі; виховувати інтерес до предмета, дбайливе ставлення одне до одного, етичні навички.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Усна лічба. Задачі у віршах
• Три коти у холодочку
Сірих мишок їли,
Проти кожного кота
Два коти сиділи.
Це задача, а не сміх,
Полічіть котів усіх. (3)
• 18 зерняток мишка знайшла.
8 зерняток мишка кротові віддала,
А ті, що залишилися, в комірці закрила
І чіпати мишенятам вона заборонила.
Мишенята лише в шпарку дивляться на них
Рахують і сперечаються: ну скільки ж їх? (10)
2. Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Продовжте ряд чисел.
2; 3; 6; 7; 10; 11; ?; ?; ?; ?.
3. Повторення нумерації
1) Назвіть всі числа від 58 до 68; від 76 до 86; від 89 до 99.
2) Назвіть число, що складається з...:
5 дес. 4 од.; 7 дес. 6 од.; 6 дес. 9 од.;
8 дес. 4 од.; 6 дес. 3 од.; 7 дес. 2 од.
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 107)
Завдання 1
— Розгляньте малюнок. Назвіть кількість кубиків на кожному малюнку.
Завдання 2
— Назвіть всі числа від 20 до 33; від 40 до 58; від 72 до 99.
Завдання 3
— Назвіть число, в якому: 1 дес. 9 од.; 2 дес. 6 од.; 8 дес. 2 од.; 9 дес. 9 од.
Завдання 4
— Порівняйте числа. Прочитайте нерівності, в яких ви поставили знак «більше». Прочитайте нерівності, в яких ви поставили знак «менше».
Завдання 5
— Прилічуйте по одному, починаючи з числа 81.
Завдання 6
— Відлічуйте по одному, починаючи з числа 46.
Завдання 7
— Розгляньте малюнок. Скільки птахів у маленькій шпаківні? Скільки птахів у великій шпаківні? Які запитання можна поставити до цієї задачі?
(Скільки всього птахів? На скільки більше (менше)...?) Складіть і розв’яжіть задачі за малюнком.
Завдання 8
— На яку висоту стрибнув Петрик П’яточкін? Скільки це сантиметрів? Фізкультхвилинка
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Складання й обчислення значень виразів
• Знайти суму чисел 10 і 7.
• Знайти різницю чисел 20 і 1.
2. Самостійна робота
17 - 10 + 2 19 - 4 + 5
12 - 2 + 6 11 + 7 - 4
3. Офтальмологічна пауза
4. Розв'язування логічних завдань
• В одній вазі 10 яблук, а в іншій вазі 6 яблук. Скільки яблук потрібно перекласти з однієї вази в іншу, щоб яблук вийшло порівну? (2)
• На двох тарілках порівну цукерок. З однієї тарілки переклали на іншу 2 цукерки. На скільки цукерок стало більше на другій тарілці? (На 4)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що на уроці було найцікавішим?
— Що на уроці було найскладнішим?