Розробки уроків - Математика. 1 клас. II семестр за підручником Ф. М. Рівкінд - 2013 рік

НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ВІД 21 ДО 100. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ У МЕЖАХ 100 НА ОСНОВІ НУМЕРАЦІЇ

Урок 102. МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ. ЗАПИСУВАННЯ ЧИСЕЛ. ЧИТАННЯ ЧИСЕЛ, ЗАПИСАНИХ У РОЗРЯДНІЙ ТАБЛИЦІ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: вчити учнів лічити в межах 100; вправляти у записуванні та читанні чисел, записаних у розрядній таблиці, порівнянні чисел, розв'язуванні задач; розвивати мислення, мовлення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Знайди доданок»

2. Усна лібча. Робота з числовим віялом

✵ Яке число складається з 1 дес. 6 од.? (16)

✵ У якому числі 2 од. 1 дес.? (12)

✵ У якому числі у розряді десятків 1, в розряді одиниць 3? (13)

✵ Яке число попереднє числу 16? (15)

✵ У якому числі кількість одиниць 4, а десятків на 3 менше? (14)

✵ У якому числі 2 десятки? (20)

✵ Яке найменше двоцифрове число. (10)

✵ Назвіть три послідовних числа, починаючи з найбільшого 19. (19; 18; 17)

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Продовжте ряд чисел.

13; 14; 15; 21; 22; 23; 38; ?; ?.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 109)

Завдання 1

Математичний диктант

✵ Яке число при лічбі йде за числом: 39; 70; 99?

✵ Яке число при лічбі передує числу: 20; 45; 61?

✵ Яке число знаходиться між числами: 34 і 36?

✵ Назвіть «сусідів» чисел: 40; 75; 99.

— З десяти цифр 0; 1; ...; 9 можна скласти двоцифрові числа: 10; 11; 12; ...; 98; 99. Найменше двоцифрове число — 10.

Найбільше двоцифрове число — 99.

Завдання 2

— Запишіть п’ять одноцифрових і п’ять двоцифрових чисел.

Завдання 3

— Яке число утвориться, якщо взяти: 2 дес. 3 од.; 4 дес. 1 од.; 7 дес. 7 од.? Порівняйте утворені числа.

Завдання 4

— Розгляньте малюнок. Скільки десятків і одиниць у кожному з чисел, записаних на соняшниках? Назвіть ці числа у порядку зростання.

Завдання 5

— Розгляньте таблицю. Що записано у першому стовпчику? у другому?

— Прочитайте числа у таблиці. На що вказує цифра 7; цифра 2; цифра 0; цифра 3? Яке число найбільше? найменше? Порівняйте числа. Запишіть кілька нерівностей.

Завдання 6

— Скільки років росте на полі чайний кущ? Це на 50 років менше, ніж у горах. Скільки років живе чайний кущ у горах?

Фізкультхвилинка

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розв'язування прикладів

6 + 2 - 4 11 - 10 15 - 5

2 + 8 — 5 17 - 7 1 + 7

19 - 9 — 7 7 + 2 14 - 1

2. Розв'язування задач

✵ У саду росло 15 кущів троянд. Зрізали 5 кущів. Скільки кущів троянд залишилось у саду?

Слід навчати учнів пояснювати розв’язання задачі за планом, використовуючи пам’ятку:

1) У задачі відомо...

2) Потрібно дізнатися...

3) Пояснюю... Росло 15 кущів, зрізали 5. Отже, потрібно відняти від 15 число 5.

4) Розв’язую... Від 15 відняти 5, вийде 10.

5) Відповідь на питання задачі... Залишилося 10 кущів.

Розв’язування задачі записати у зошиті.

✵ У хлопчика були 4 моделі вантажних автомобілів, а легкових — на 6 моделей більше. Скільки моделей легкових автомобілів було в колекції хлопчика?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних завдань

1) У Петрика було 7 грн, а у Михайлика — 5 грн. Петрик купив олівець. Скільки коштує олівець, якщо у хлопчиків грошей залишилося порівну? (2 грн)

2) У Кості і Сергійка порівну марок. Скільки марок Костя віддав Сергійкові, якщо у нього стало на 6 марок менше, ніж у Сергія? (3)

3) У Люсі 3 цукерки, у Валі — стільки ж. Люся віддала Валі 1 цукерку. На скільки цукерок стало більше у Валі? (На 2)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що на уроці було найцікавішим?

— Що на уроці було найважчим?






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити